Örümcekli Tığ Oyası Modeli

Örümcekli Tığ Oyası Modeli
Örümcekli Tığ Oyası Modeli

Örümcekli tığ oyalarından yeni bir modelin yapımının anlatıldığı videoyu tığ oyalarına meraklı hanımlar için paylaşıyorum. Adı üstünde bu tip oyalar ağırlıklı olarak örümcek çekilerek yapılmaktadır. Genellikle de ilk sıralar sırf örümcekler ile oluşturulmaktadır. O yüzden bu tip örümcekli tığ oyaları yapımı kolay tığ oyası çeşitlerindendir.

İki farklı oya ipinin kullanıldığı bu yeni örümcekli tığ oyası tığ batısı haricinde 2 sıradan oluşmaktadır.

İlk sıra tığ batısı üzerine orta boy örümcekler çekip bir sonraki tığ batısına kapatarak yapılmaktadır.

Yeni Örümcekli Tığ Oyası Modeli
Yeni Örümcekli Tığ Oyası Modeli

İkinci sırada renkli ip tığa sabitlenerek ilk sırada kapatılan örümceklerden 5 tanesinin tek kanatları tığ yardımı ile çekip uzatılmıştır. Sonra ipin ucu alınıp içlerinden geçirilerek örümcek kanatları bir arada kapatılmıştır.

Ardından 1 zincir çekilip bu toplanan kanatların ortasına kapatılıp üzerine bir üçlü tırabzan örülmüştür. Üstüne 4 zincir çekilip oluşan araya kapatılmış ve devamında aynı noktaya 3 tane sık iğnesi yapılmıştır. Bu şekilde 1 zincirden itibaren aynı işlemleri tekrarlayıp yukarı doğru ve sonrasında aşağı inilerek üst motif tamamlanmıştır.

Örümcekli oya modellerine meraklı iseniz bir de örümcekli oya modeli yapımı ile ilgili videoya da bir göz atmalısınız.

Tığ İşi Örümcekli Oya Modelinin Yapımını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı