Örümcekli Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Örümcekli Sıralı Tığ Oyası Yapımı
Örümcekli Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Toplam iki sıradan oluşan ve sıralı bir şekilde yapılan yeni bir tığ oyası modeli ile karşınızdayım. Oya ve dantel dünyasının örümcekli sıralı tığ oyası yapılışını anlattığı videoyu aşağıda bulacaksınız. Kolay tığ yapımı ile ilgili internette bir örnek arıyorsanız bu oya modeli beklentinizi karşılayacaktır. Çünkü sıralı oyaları yapımı basit oyalar kategorisi içerisindedir.

Örümcekli sıralı oya modelinin ilk sırası tığ batısı yapılırken yapılmaktadır. Aralarda yazma kenarına 2 zincirli 5 tane tığ batısı işlenmektedir. Beşinci tığ batısından itibaren 1 zincir çekilip örümcek çekilmekte ve iki kanadına 18 tane sık iğnesi yapılmaktadır. Böylelikle ilk sıranın çubuklu motifleri 5 tığ batısı sonrasında tekrarlanarak yazma kenarına sıralanmaktadır.

Örümcekli Sıralı Tığ Oyası
Örümcekli Sıralı Tığ Oyası

İkinci sıra ilk sıradaki çubuklu motiflerin ilk sık iğnesinden başlamaktadır. Farklı renkte bir iple 4 tane tırabzandan oluşan üçlü yapraklar işlenmiştir. Yaprakların başlangıcı ve bitişinde 3 zincir çekilmektedir. Diğer 3 yaprağın yapımına geçiş için ise araya bir örümcek çekilmiştir.

Sıralı örümcekli tığ oyası bu iki sıra sonucunda oluşmaktadır. Görüldüğü üzere çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilecek basitliktedir. Aşağıdan nasıl yapıldığını daha detaylı anlatan videosu bulunmaktadır.

Kaynak: https://youtu.be/PAmKNF8stxY

Anlatımlı Örümcekli Sıralı Tığ Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı