Örümcekli Kolay Tığ Oyası Modeli

Örümcekli Kolay Tığ Oyası Modeli
Örümcekli Kolay Tığ Oyası Modeli

Örümcekle yapılan sıralı bir tığ oya modelidir. Oyanın yapım aşaması detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Eğer alttaki tığ batısı sayılmaz ise 3 sıradan ibarettir. Yeşil ve beyaz renklerinin kullanıldığı kolay tığ oyalarındandır. Özellikle namaz örtüsü oyası olarak kullanılabilir. Günlük kullanım olarak kullandığınız yazma kenarları için de ideal bir örnektir.

Tığ İşi Örümcekli Kolay Oya Modeli Yapılışı

Oyanın tığ batısı kutucuklu bir şekilde yapıldıktan sonra üzerine aşırı büyük olmayacak şekilde örümcekli bir sıra geçilmiştir. Örümcekler aşırı büyük olmayacak şekilde çekilip bir sonraki tığ batısına kapatılarak ilerlenmiştir.

İkinci sırada ip değişimi yapılarak beyaz renkli oya ipine geçilmiştir. Sırası ile 4 adet örümceğin tek kanatları tığ üzerine alınarak uzatılmıştır. Ardından 3 kerede çıkılan 4 tane tırabzan yapılıp 4 zincir çekilmiştir. Zincir aynı yuvaya kapatılmış ve tekrardan 3 defada çıkılan 4 tane tırabzan çalışılmıştır. Bu sırada bu işlemin tekrarı sonucunda oluşmuştur.

Örümcekli Kolay Tığ Oyası Yapımı
Örümcekli Kolay Tığ Oyası Yapımı

Örümcekli kolay oyanın üçüncü sırasında tekrar yeşil ipe geçilmiştir. İp ilk tırabzanın dibine tutturulmuş ve 4 adet zincir çekilerek ortadaki yuvaya kapatılmıştır. Yuva içerisine iki adet 4 zincirli pimpirik, pimpirik aralarına da 3 zincir çekip bir üçlü tırabzan arasına da 4 zincir kapatılmıştır. Tekrar 4 zincir çekilerek bu sefer son sıradaki tırabzanın dibine kapatılmıştır. Tüm adımlar diğer dörderli tırabzanların üzerlerine de uygulanmıştır.

Anlatımlı Örümcekli Kolay Tığ Oyası Videosu

Üç sıranın yapılışı videosunda daha ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Videoyu izleyerek daha kolay bir şekilde öğrenip aynı anda uygulama yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/EYr0hRQEwvs

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı