Örümcek Üzeri Zincir Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Örümcek Üzeri Zincir Sıralı Tığ Oyası Modeli

Tığ batısı haricinde 3 sıralı, alt tarafı tırabzan dolgulu, ortası örümcekli, en üstü de zincirlerden oluşan yeni bir sıralı tığ oyası yapımı paylaşacağız. Hem basit ilerleyen hem de şık bir oya modeli olarak işleyeceğiniz yazmalara oldukça yakışacağını düşünüyoruz. Yazmalarınızdaki renk uyumları ile birlikte çalışarak çeyizlik tığ oyası örneği olarak da kullanabilirsiniz.

Üç farklı sıradan oluşan örümcek üzeri zincir sıralı tığ oyası iki farklı renkte oya ipi ile çalışılmıştır. İlk iki sırasında aynı renk kullanılırken ortasında ise farklı renk kullanılmıştır.

Örümcek Üzeri Zincir Sıralı Tığ Oyası Örneği
Örümcek Üzeri Zincir Sıralı Tığ Oyası Örneği

Tığ İşi Örümcek Üzeri Zincir Oyası Nasıl Yapılır?

İlk sıra bir tane tığ batısı atlanıp diğerine yapılan dört tane ikili tırabzan gruplarından oluşmuştur. Arada 2 zincir çekilmiştir.

İkinci sıra ilk sırada aralarda çekilen 2 zincirli yerlere örümcekler yapılarak oluşturulmuştur. Başta ve sonda orta boy, ortada ise küçük boy bir örümcek çekilerek 2 zincirli aralara kapatılmıştır.

Üçüncü sıra araya hiçbir zincir çekmeden ikinci sıradaki küçük örümceklerin iki kanadına 4 adet 5 zincirli pimpirikler çalışılarak yapılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/duHm_oHnQx4 (Örgü Sevdası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı