Ana Sayfa Örgü Videoları Örümcek Adam Çocuk Eldiveni Yapımı

Örümcek Adam Çocuk Eldiveni Yapımı

Örümcek Adam Çocuk Eldiveni
Örümcek Adam Çocuk Eldiveni

Hayalindeki çizgi kahramanları örgüye taşıyıp çocuklarınızı mutlu edebileceğiniz örgü projelerinden bir yenisini daha paylaşıyoruz. Bu konumuzda örümcek adam figürlü 4-5-6-7 yaş çocukların giyebileceği bir örgü eldiven yapımını aktaracağız.

Örümcek adamlı eldiven, Nako Minnoş Lüks örgü ipi ile 2 numara tığla çalışılmıştır. Eldiveni daha büyük ya da daha küçük yaştaki çocuklar için örmek istiyorsanız parmaklardaki tırabzan sayısını artırıp eksiltmelisiniz.

Tığ İşi Bahar Dalı Örgü Modeli Eldiven Yapımı

Tığ İşi Örümcek Adam Eldiven Örneği Anlatımı

Çocuk eldiveni tek parmaklı eldiven şeklinde düşünülmüştür. Onun için ilk etapta tek parmağının yapımı ile işe başlanmıştır. Parmağın yapımına bir sihirli halka ile başlanmış ve içi ikili tırabzanla doldurulmuştur. Sonraki sıralarda da ikili tırabzanlarla ilerlenerek tek parmak tamamlanmıştır.

Örümcek Adam Figürlü Çocuk Eldiveni
Örümcek Adam Figürlü Çocuk Eldiveni

Sonra örümcek adamlı eldivenin uç kısmından yine sihirli halka ile başlanarak 11 sıra tek tırabzanlı bir şekilde örülmüştür. Bu aşamada önceden örülüp tamamlanan tek parmak eldivene eklenerek iki sıra daha tek tırabzan gidilmiştir.

Son olarak örgü çocuk eldivenin lastiği, tığ işi lastik olarak çalışılmıştır. Bir ön diş, bir arka diş tırabzan çalışılarak toplam 11 sıra lastik örülmüştür.

Eldiven tamamlandıktan sonra gözleri krem renginde iple yine tırabzanlarla örülmüş ve eldivenin üzerine dikilmiştir. Siyah iple de nakış işler gibi süslemesi yapılarak örümcek adam figürlü eldiven yapımı bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/yUyCrQeY694 (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here