Oya Dantel Videoları

Ortası İncili Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı

Ortası İncili Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli
Ortası İncili Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli

Anlatımı küçük bir parça üzerinde yapılan yine şahane bir çeyizlik havlu kenarı modelini sizlerin beğenisine sunuyorum. Ortasında inci bulunan 8 yapraklı kırmızı çiçek motiflerinin süslediği bu harika modelin yapımını eminim hepiniz beğeneceksiniz.

İlk önce havlu bandının yapımı ile başlanan bu yeni havlu kenarı örneğinde çiçekler boşluklara sonradan işlenmiştir. Çiçek motifleri dışarıda yapılıp sonradan havlu bandına eklenmemiş, havlu bandında ayrılan boşluklara tığla yapılmıştır.

İncili Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Havlu kenarı beyaz ve kırmızı renkler ile çalışılmıştır. Ayrıca çiçeklerin ortasını süslemek için de inci boncuklar kullanılmıştır.

Ortası İncili Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği
Ortası İncili Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği

Aynı zamanda bir videolu anlatımı da bulunan bu yeni çeyizlik havlu kenarı örneğinin ilk olarak havlu bandı yapılmıştır. Bunun için yine kutucuklu bir örnek çalışılmıştır. Ekleme yeri tırabzan dolguludur. Aşağı inildikçe gözenekli bir yapıya bürünmüştür. Kırmızı çiçeklerin ekleneceği boşluğu çevreleyen kısımlarda kare şeklindeki tırabzan dolgulardan oluşmuştur.

Ardından bu boşluklar içerisine kırmızı renkte oya ipi ile yine tırabzanlarla 8 adet yaprak çalışılmıştır. Ortasına da bir inci konularak ortaya çok güzel bir çeyizlik havlu kenarı modeli çıkartılmıştır.

Açıklamalı Çiçek Motifli İnci Süslemeli Havlu Kenarı Videosu

Yapım aşamalarının tek tek anlatıldığı yapılış videosunu yazının en altında bulabilirsiniz. İnci boncuklarla süslü bu farklı havlu kenarı oya örneğini sizler de öğrenebilir ve çeyizleriniz için uygulayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/D0cwPU1I7oI (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı