Örmesi Kolay Lif Modelleri

yeni lif modelleri yapılışı
yeni lif modelleri yapılışı

Merhaba, sizlere farklı ve özel projeleri sunmaya gayret ediyorum. Hobi bloğumun başarısını siz değerli takipçilerime borçluyum. Bu neden ile sürekli olarak sizlere güzel, değişik ve farklı projeler sunmak istiyorum. Özellikle kış aylarının gelmesi ile hepimizi saran örgü merakı, farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Bu neden ile ben de sizin için değişik örgü modelleri bulmaya ve bunları sizler ile paylaşmaya karar verdim. Bu yazımda sizlere yeni moda lif modelleri ile sesleneceğim. Hepimizin evlerinde sık kullanılan bu ürünler, banyolarımızın vazgeçilmezi. Aynı zamanda, çok özel sonuçları alacağınız bu harika modelleri inceleyebilir, sizler de hemen yapabilirsiniz.

İşte sizler için seçtiğim ilk model birinci resimdedir. Balık tarzında olan bu lif, iki katlı örüldüğü için, elinizi içine sokarak da rahatlık kullanabileceğiniz kese tarzında. Burun kısmından başlayarak, sizler de bu modeli hemen üretebilirsiniz.

Ayrıca bu hoş eldiven lif modelleri ile de harika bir kullanım kolaylığı yakalayacağınıza da eminim. İkinci resimdeki bu bilekten bağlamalı model, elinizi kavrayacağı için aynı şekilde çok da başarılı sonuçları alacağınız bir model. İki parça örüp sonra birleştiriyorsunuz.

Sizin için seçtiğim bu üçüncü resimdeki yıldız lif modeli altıgen olarak örülüyor. İki renk ile de harika duruyor. Göbekten 6 fıstık ile başlayın ve büyüterek devam edin. Bu şekilde istediğiniz büyüklüğe gelince de bitirip, oya yapın.

İşte sizler için seçtiğim hoş ve farklı bir lale modelli lif dördüncü resimde yer alıyor. Bu da düz başlanıp, içine renkler ile nakış yaptığınız bir model. Bu şekilde büyükçe bir lif yapabilirsiniz. Ürünü yaparken şemasından yararlanabilirsiniz.

Beşinci resimde bekar lifi olarak adlandırdığımız bu model, halkalar kullanılarak başlanıyor. Sonrasında istediğiniz en ve boyda örebilirsiniz. Tek kişinin sırtını keselemesi için harika bir buluş.

Benim en sevdiğim lif modelleri arasında, rüzgar gülü lif gelir. Bu da altınca resimde görülebilir. Özellikler çark şeklinde oluşu, renkli ve şık duruşu nedeni ile her zaman severim. Sizler de bu tür artık ipleri değerlendirmek adına, bu modeli hemen yapabilirsiniz.

İşte çok şık, çok farklı bir lif modeli daha yedinci resimde bulunuyor. Ele geçmeli olan bu model bir bebek ceketini andırıyor değil mi?

Sekizinci resimdeki model de Lahana lif modeli. En çok kullanılan ve tercih edilen modeller içinde yer alıyor.

Bu model ise bebek elbisesi şeklinde iki katlı. Bu da dokuzuncu resimde rahatlıkla görülebilir.

Son olarak onuncu resimdeki modelde ise okuyucularımızdan gelen iki farklı modeli görüyorsunuz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı