Örme yada Keçeden Kalpli Kapı Süsü

örgüden kalpli kapı süsü
örgüden kalpli kapı süsü

Sevgililer Günü yaklaştıkça evimizde bugünü hatırlatacak ufak dokunuşlar herhalde beylere birkaç şey anlatabilir diye umut ediyorum. Bu gibi dokunuşlar hem evinize dekoratif bir güzellik katacak hem de bazı özel günlerin de hatırlanmasına da sebep olacaktır diye düşünüyorum. İşte bu amaçla aklıma her zaman evimizde sıklıkla kullandığımız kapılarımızın tokmaklarına asabileceğimiz kalpli kapı süsü hazırlama yöntemlerinden bahsedeceğim. Evinizde en sıradan görünen objelerden biri olan kapılarımızı hem bu sıradanlıktan kurtarmış olacağız hem de evimize farklı bir dekoratif bir hava katmış olacağız.

Hazırlanışı oldukça basit bu süsleme yöntemi için hazırlamış olduğumuz bu yazımızı detaylı inceleyerek evinizde kolaylıkla bu uygulamayı yapabileceksiniz. Bu süsleri kapılarınızda kullanabileceğiniz gibi duvarlarınızda, çamaşır makinelerinizde, mutfak dolabı ve diğer dolap kapaklarınızda da kullanabilirsiniz. Bu kalpli kapı süsü yapımını örgü ile de halledebilirsiniz yada yapımında keçe de iyi bir seçenek olacaktır. Tasarımı etkileyecek tek etken dikiş izleri olacaktır. Örgü de bu kendini daha belli ederken keçe kullanımı sizi bu konuda daha rahatlatacaktır. Ama örgü de bu izleri resimde görüldüğü gibi desene uydurarak az da olsa giderebilirsiniz. Örgüsel dikiş, hazırladığımız modelin genel görüntüsünde bazıları için göze batan bir görüntü oluştursa da bu beni kesinlikle rahatsız etmiyor. Şimdi yaptığımız kalpleri birleştirmeye sıra geldi. Bunun için naylon tığ ipi kullanabiliriz. Rengini de kalplere uyguladığımız renklere uygun seçebiliriz.

Evet hazırlığımız bitti. Artık binbir emekle hazırladığımız bu güzel kalp süsümüzü kapımızın koluna asabiliriz. Yada yukarı da belirttiğim gibi size daha güzel gelecek farklı bir yerde de değerlendirebilirsiniz. Evinizde konumlandırdığınız bu kalpli kapı süsü içinde yaşadığınız ortamda farklı heyecanlar yaşamanıza neden olacak. İsterseniz sadece doğum günü, evlilik yıldönümü kutlaması gibi özel günlerde de ortama renk katma amacıyla da kullanabilirsiniz.

örgüden kalpli kapı süsü
keçeden kalpli kapı süsü
Kalpli Kapı Süsü
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı