Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Örgüden Poşet Çantası Yapımı

Örgüden Poşet Çantası Yapımı

83
0
PAYLAŞ
Örgüden Poşet Çantası Yapılışı
Örgüden Poşet Çantası Yapılışı

Selam alışveriş seven hanımlar. Sizlere süper bir örgü poşet çantası yapımından söz etmek istiyorum. Market alışverişlerinden dönerken alınan malzemeleri yerleştirecek birden çok poşet taşıyor olmalısınız. İşte o poşetleri biriktirerek ya çöp poşeti olarak kullanırsınız ya da bir yerlere eşya götürmek için kullanırsınız. Anlatacağımız örgüden yapılma poşet çantası işte o poşetleri daha güzel değerlendirmek için bir fırsat olacaktır. Örgüyle birçok mutfak araç gereci yapılabiliyor. Fakat poşetlerden örgü çanta yapımı daha bir başka gelecek diyebilirim. Alışveriş poşetlerini kullanarak kendinize harika bir örgü poşet çantası yapabilirsiniz. Tahmininiz üzere örgü poşet çantasının yapım malzemesi elbette poşetler olacaktır.

Aslında farklı örgü ipleriyle poşet çantası yapımı da mümkündür. Fakat öncelikle bu çalışmada naylon poşetler kullanıp, bu harika poşet örgü çantayı yapacağımızı söylemek isterim. Örgü poşet çantasının detaylarını vermişken hemen isterseniz yapımına geçelim derim. Öncelikle marketten alınan veya evde yer alan naylon poşetleri uzunlamasına dörde katlamalısınız. Sap kısımlarını yani tutma kısımlarını ve taban kısımlarını bir makasla kesmelisiniz. Örgüden yapılma poşet çantası ise kesimden sonra kalan poşet kısımlarıdır. 1 ve 1,5 santim olacak şekilde o parçayı şeritler halinde keserek işlemlere başlayınız. Şeritleri açınca elinizde halka şeklini almış poşet şeritleri olacaktır. Bunları da birbirinin içinden geçirerek önce uzun bir ip haline getiriniz. Devamında ise ipinizi yumak şekline dönüştürüp örerken karışmasını da önlemiş olacaksınız diyebilirim. Kalınca bir tığla poşet çantayı örmeye başlayabilirsiniz.

örgüden poşet çantası

örgüden poşet çantası yapımı

örgüden poşet çantası nasıl yapılır

Örgüden yapılan poşet çantaları birden fazla çeşide sahip olduğundan, siz kendi zevkinizi yansıtacak bir model tercih edebilirsiniz. İster ince uzunca şekilde, isterseniz de geniş ve kısa türde örgünüzü ayarlayabilirsiniz. İlk önce taban kısmını örerek üzerine ise gövdesini örmelisiniz. Böylelikle örgü poşet çantası daha dik ve düzgün duracak. Doğada neredeyse yüz yıllarca kaybolmayacak türde olan alışveriş poşetlerini saklayacağınız, örgüden yapılma poşet çantasını aynı materyallerle örmek kesinlikle güzel bir fikir diye düşünüyorum. Zaten dikkat ederseniz hiçbir poşet birbirine tıpta tıp benzemiyor. Her mağazanın farklı renklerde poşetleri olabiliyor. Bu da bizim için örgü poşet çantası yapımında renkleri daha iyi kullanmamız anlamına gelmektedir. Sizlere şimdiden kolay gelsin diyerek farklı bir örgü işi çalışmada görüşmek üzere hanımlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here