Örgüden Kundak Yeleği Yapımı

Örgüden Kundak Yeleği
Örgüden Kundak Yeleği

Merhaba sevgili hanımlar; sizlere bu örgü çalışmamızda ise örgü kundak yeleği yapımından söz edeceğiz. Bebeklere özel yapılacak örgü kundak yeleği, kundakta bebeği olanlar için son derece kullanışlı bir çalışma olacaktır. Yakınları için bu hediyeyi yapmak isteyen hanımlar da elbette bu güzel çalışmadan ilham alabilirler. Yeni başlayanları da ilgilendirecek olan örgüden yapılma kundak yeleğini seveceğinizi umuyorum. Kundak yeleğinin yapılışına geçmeden önce sizlere kolay gelebilecek bu çalışma hakkında biraz daha bilgi verelim. Genellikle doğacak bebeklerine kundak alan hanımlar, bebekleri için örmek isteyecekleri örnekleri çok düşünürler. Aslında hem o açığı kapatacak hem de bayanların bebekleri için değerli gelecek bir eşyayı örgüden yapmak ise ayrı bir hava katacaktır.

Örgüden Kundak Yeleği Yapımında Dikkat Edilecekler

Örmesini seven hanımlar ve özelikle bu işe yeni başlayacaklar için biçilmiş kaftan olan örgüden kundak yeleği yapımı, sizin için de harika bir çalışma olacaktır. Bu güzel çalışmada kol ve yaka oyma işlemi olmayacaktır. İşlem adımlarına ilk başta 86 kadar ilmek atarak başlanacaktır. Öne doğru bütün şekilde örülecek bir örnek oluşturacağımızı da hatırlatmış olalım. Şimdi devamında ise arkada kenarlarda 18 kadar ilmek haraşo örüp ilerlemek gerekecektir. Ondan sonra ise düz şekilde örmeye devam edeceğiz. 36 sıra kadar haraşo örüldükten sonra her iki kenarından 10’ar ilmek kesim işlemi yapılmalıdır. Daha sonra ise 24 kadar sıra daha örerek, kol ve yakayı ayırma işlemine tabi tutacağız.

Örgüden Kundak Yeleği Yapış Aşamaları

Örgüden bebek yeleği yapımında kollar için ise 19 kadar ilmek ayırarak ortadaki 24 ilmekte kesim işlemi tekrarlanacaktır. 12 sıra kadar daha örerek, 24 ilmek atıp ilerleyeceğiz. 4. Sırada ise haraşo örüp, kenarlarda 8 kadar daha ilmek atarak haraşo örgüye devam ediniz. Yalnız 8 tane haraşo örerken, orta kısımda baklava deseni yapılmalıdır. Fakat sizler dilerseniz farklı bir model de yapabilirsiniz. İsterseniz de düz örüp o kısmı sonradan da işleyebilirsiniz. Son işlem olarak ise tığla örüp, fiyonk örerek düğmeleri dikme işlemine geçebilirsiniz. Biz bu örnekte bir yumaktan çok az ip kalınca, tığla üstüne bir saç bandı ördük. Sizde aynı yolu izleyebilirsiniz. Herkese şimdiden bu güzel bebek kundak yeleği yapımında kolay gelsin diyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı