Örgü Supla Yapımı Video Anlatım

örgü supla yapımı
örgü supla yapımı

Bugün sizlerle çok sevilecek yeni bir model daha yapacağız. Örgü supla her türlü severek kullanabileceğiniz kullanım alanı oldukça geniş olan bir modeldir. Her rengini tercih edebilirsiniz çok şık duruyor. Bu modelde kullandığınız ip %100 koton olmalıdır. Koton ip sertleşmesinde etkili oluyor. Biz 2 numaralı tığ kullandık yine ipin orta kalınlıkta olması şartıyla tığ ve ip için orijinal oran böyle. Modelimiz 40 cm çapında oluyor. Modelimize şimdi başlayabiliriz.

İlk olarak 8 zincir ile bir halka yapıyoruz ve çevresini 12 tane trabzan ile çeviriyoruz. Daha sonra 3 zincir çekerek 6 tane kutu oluşturuyoruz. Bu şekilde başladığımız örneği kutularla trabzanlar ile veya istediğiniz modelleri ekleyerek toplamda 40 cm olana kadar örüyoruz. Bu örgü supla anlatımlı videomuzda şimdi modelimiz bitince nasıl sertleştirip kullanıma hazır hale getirdiğimizi göstermek gerek.

İçeriğini sizin de yapabileceğiniz örnekler oluştuğu için tek tek göstermemize gerek yok diye düşünüyorum. Suplamızı sertleştirmek için çalışacağımız ortam önemli biz altına izolasyonlarda kullanılan kolayca bulabileceğiniz bir köpük alan ayarladık ve örneğimizi bu köpüğün üzerine aldık. Bunu seçmemizin sebebi iğne batırmamız gerekecek bu yüzden bu köpük ile işimiz zorlaşmadan halledebiliriz.

örgü supla yapımı

Kullandığımız malzeme çiçek tutkalı olacak. Bunu hazırlarken de 1 bardak suya 1 bardak tutkalı karıştırıp hazırlıyoruz. Hazırladığımız supla modelimizi bu karışımın içerisine koyuyoruz ve iyice her yerine ulaşmasını sağlıyoruz. Karıştırdıktan sona modelimizi içinden sıkarak alıyoruz. Daha sonra bu supla modelimizi köpüğün üzerine koyup her yerini açıyoruz. Daha sonra ise modeli köpüğün üzerine iğnelemeye başlıyoruz.

Bir adet ortadan iğneledikten sonra gerginleştirerek dairenin en ucundaki yerlerden teker teker iğneliyoruz ki modeldeki sivrilikler ortaya çıksın. Eğer daha sonra kirlenme gibi bir durum söz konusu olursa, bunu yıkayıp yine aynı tutkallı karışımla karıştırıp, bu şekilde kurutmamız gerekiyor. Çok kirlenen bir yapı değil silerek de kullanabilirsiniz. Unutmamalısınız ipin yapısı çok önemli bu yüzden örgü supla hangi iple örülür sorusuna verilecek en iyi cevap koton bir ip kullanın olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı