Örgü Paspas Yeni Örnekler

resimlerle yeni örgü paspaslar
resimlerle yeni örgü paspaslar

Örgü işi çalışmaya çoğu hanımların hayranlıkla baktığını biliyorum. Bu örgü örneğinde ise yeni paspas örgü türlerini inceleyeceğiz. Örgü işinden yapılan kıymetli çalışmalar için bayanlara özellikle teşekkür etmek istiyorum. El emeği ve göz nuru olan bu örgü paspaslar her eve yakışacak türde olup dekor anlamında da evlere pek çok şey katacak modellerdir. Aslında hiç zorlanmadan da yapılabilecek resimli galerimizde bazı modellerin yer aldığını itiraf etmeliyim. Tercihen güzel ve açık renklerde kullanıldığı örgü paspas örnekleri, sizin de evinizi güzel gösterecek bir nevi aksesuarınız olabilir. Televizyonlarda ya da dergilerde gördüğünüz o şık evlerin dekorlarında dikkat ettiğinizde mutlaka bu elit örgü paspaslar gibi örneklere rastlayabiliyorsunuz. İşte öylesi uzman işi gibi görünen paspasları aslında siz de yapabilirsiniz.

Örgü Paspas Yeni Örneklerin Yapımı

Galerimizde yer alan örgü paspas yeni örneklerin yapımlarının o kadar da zor olmadığının altını çizmek isterim. Eğer örgü paspas yapımı için yeniyseniz, çevrenizde örgü işlerini bilen birinden yardım alarak sizde kolay şekilde örgü işi çalışmaları kesinlikle basit şekilde oluşturabilirsiniz. Örgü paspas modellerinde sizi zorlayacak motiflerin olmasının yanı sıra, bazı örneklere bakınca oldukça düz ve sade motiflerin geçişleri cesaretinizi artıracağa benziyor.

Yeni Örgü Paspas Örneklerini İnceleyelim

Birbirinden şık modellerimizi hemen incelemek istiyorum. İlk örnekte kırmızı ve beyaz tıpkı bayrağımızdaki gibi renkler yer alıyor. Kırmızı beyazın farkıyla ve ortada yanda çiçek motifiyle evinizde yakışacak bir örnek olacaktır. İkinci örnekte ise birden fazla rengin birleşimi sergilenmiş durumdadır. Yan yana iki paspasın yer aldığı ikinci örnekte renkler cıvıl cıvıl şekilde ayarlanmış gözüküyor. Üçüncü örgü işi paspasımızdaysa, son derece zarif adeta sanat eseri gibi duran birbirine yapışmış daireler bulunan bir paspas modeli yer almaktadır. Devam ettiğimizde dördüncü örnekte adeta birbirine kenar komşusu olmuş içeriğinde ağır renklerin kullanıldığı zor bir model yer alıyor. Beşinci örnekte üç farklı paspas motifini tek bir karede görüyorsunuz. İç içe dairelerin olduğu, yan yana karelerin olduğu ve içinde birden fazla karenin yer aldığı motifler gerçekten göz dolduran türde paspaslar olarak karşımıza çıkıyor. Siz de dilerseniz örneklerden ilham alarak hemen bu kolay örgü paspasları yapmaya başlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı