Ana Sayfa Örgü Videoları Örgü Parçalardan Bebek Hırkası Yapımı

Örgü Parçalardan Bebek Hırkası Yapımı

yapımı basit bebek hırkası
yapımı basit bebek hırkası

Örgü parçaların birleştirilmesi ile yapılan yapımı oldukça kolay bir bebek hırkasının nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz? Eğer siz de kolay bebek hırkası yapmak istiyorsanız nasıl yapıldığının anlatıldığı bu videoyu mutlaka izlemelisiniz. Sadece haroşa örgü ile yaka ve kol kesimi ile uğraşmadan kolaylıkla kısa sürede hırkanızı örebileceksiniz.

Pratik bebek hırkası yapımı için 5 numara şiş kullanılmıştır. İp olarak da bu şiş numarasına uygun kalın dokulu Alize’nin Midi modeli tercih edilmiştir. İpin kalın olması bu hırkanın daha çabuk bitmesine neden olduğu için yaparken hiç sıkılmayacak ve zevkle öreceksiniz.

Pratik bebek hırkası yapımı
Pratik bebek hırkası yapımı

Yapımında herhangi bir örgü modeli ya da farklı örgü tekniği kullanılmadan kolay bebek hırka modeli tamamıyla haroşa ile örülmüştür. Arka, ön ve kollar için ayrı ayrı örgü parçaları örülmüştür. Sonrasında bu parçalar birleştirilerek bebek hırkası ortaya çıkarılmıştır. Videoda anlatımı bulunan bebek hırkası 1,5 yaşındaki bir çocuk için tasarlanmıştır. Arka için örülen parçaya 45 ilmekle, ön için örülen iki ayrı parçaya ise 23’er ilmekle başlanmıştır.

İlk etapta arka için 1 ve önler için de 2 parça örülmüştür. Omuz kısımlarından ön ve arka örgü parçaları dikilerek birleştirilmiştir. Kollar için her iki yandan omuzların birleşim noktasından aşağı ve yukarı 18’er ilmek ayrılmıştır. Bu ayrılan ilmeklerden ilmekler çıkartıp belli bir uzunlukta haroşa örülerek kollar örülmüştür. Parçaları katladıktan sonra kolların altı ve gövdenin yanları da dikilerek yapımı basit bebek hırkası modeli tamamlanmıştır.

Pratik Bebek Hırka Modeli Yapım Videosu:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here