Örgü Modelleri Sekizgen Lif Nasıl Örülür?

örgü modelleri burada
örgü modelleri

Hanımların tercihi el örgüsü her zaman güncelliğini korumaktadır. Özellikle gelişen teknolojiye kafa tutan bu ürünler, paylaşım olanakları sayesinde teknoloji ile artık çok daha yaygın bir şekilde farklı mecralara bile ulaşmakta.

Özellikle evinizin ve ailenizin ihtiyacı olan şeyleri kendi kendinize yapabilmeniz oldukça güzeldir. El örgüsü yapabilmek için biraz temelin gerektiğini öncelikle söyleyebiliriz. Ancak bugün videolu anlatımlar ve farklı siteler sayesinde bu temeli de öğrenerek, kendiniz ve sevdikleriniz için harika şeyler yapabilirsiniz.

Bu makalemizde bizde sizlere farklı bir şey göstermek istedik. Özellikle evlerde banyolarımızdan kullanılan el örgüsü banyo lifi yapımını resimli anlatımlar ile sizlere tarif edeceğiz.

örgü modelleri nasıl örülür

Sekizgen lif yapmaya başlarken öncelikle sekiz tane fıstık örerek başlamanız gerekiyor. Daha büyük bir lif öreceksiniz sayıyı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Sekiz fıstıktan sonra iki fıstık daha yapın ve köşe dönüşü için sekizinci fıstığın üzerine batın. Bu şekilde her bir fıstığın ekine birer fıstık yaparak sona kadar ilerleyiniz.

örgü nasıl örülür

El örgüsü lifi tam olarak kare olduğunda başka bir renk ip ile devam edeceğiz. Bu sırada dikkat etmeniz gereken yer köşe dönüşleri olacak. İlk sırada köşeye geldiğinizde bir örümcek yapın. Bu şekilde tüm köşelerde aynı işlemi tekrarlayın.

en yeni örgü modlleri

İkinci sırada yine köşe dönüşünde bu kez iki kez örümcek yapacak ve bu şekilde artarak devam edeceksiniz. Yukarıda görüldüğü şekilde el örgüsü lif ortaya çıkmaya başlayacaktır.

sekizgen lif

Farklı renklerden yapacağınız bu harika el örgüsü lif ve benzeri şeyleri kendiniz kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Bu şekilde hem boş zamanlarınızı değerlendirir, hem de yaratıcı olarak çok güzel şeyler yapmış olursunuz. Etkili ve özel bu ürünler sayesinde sizlerde sevdikleriniz için çok güzel lifler yapabilirsiniz.

örgü modelleri burada

Farklı modelleri bizler ile paylaşabilmek için sizler de bize gönderim yapabilirsiniz. Özel ve değişik projeleriniz için her zaman paylaşıma hazırız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı