Örgü ile Robadan Kız Elbise Takımı Video

Bu yazımızda robadan kız çocuğu için tatlı bir elbise yapımından bahsedeceğiz. Çok şirin bir elbise ve çok güzel bir motifi var. Kızlarınızın severek giyebileceği bir elbise olacak. Yaz için giyilebilecek bir elbise olacak ve üzerini çiçekler ile süsleyerek çok şirin bir kıyafet ortaya çıkaracağız. Robadan örgü elbise modelleri için bebe iplerinden istediğiniz renkte olanları kullanabilirsiniz. 60 metre kadar bir ip yeterli olacaktır. Yaz için olacağından ince bir ip seçmeniz daha iyi olacaktır. 60 metrelik yumak yetmezse bir adet daha alabilirsiniz. Şimdi elbisenin yapımına başlayabiliriz.

robadan kız elbise takımı

robadan kız elbise takımı

İlk olarak 88 ilmek atıyoruz. Tabi çocuğunuzun kilosuna göre bu sayıyı değiştirebilirsiniz. Sonrasında ters örüyoruz.  Kenarlarda 5 adet ters örüyoruz ve ardından 1 adet kesim yapıp doluyoruz. Bu işlemi sıra boyunca tekrarlıyoruz. Yani bir kesip bir doluyoruz. Bir sonraki sırada 2 ilmek kesip dolayarak devam edeceğiz. Kenar kısımlarda ilmeklerimizi haroşa olarak öreceğiz. 5. sıradan sonra örneğimizi uygulamaya geçeceğiz. Örneğimiz içini sıra boyunca 2 düz ardından 3 ters örüyoruz. Kenarlarda ise haroşamızı örmeye devam ediyoruz. Ben 5 adet haroşa örmeyi tavsiye ediyorum. Bu sırada tersler için normal örme işlemine devam edeceğiz. Ancak düz kısımlar için 1 düz örüp bir dolayarak devam edeceğiz. İstediğiniz kesim tarzına göre haroşalarda artırma yapabilirsiniz. Yine 2 düz ve ardından 3 ters örerek ve ardından gelen sırada 2 tersimizi (örgü ters döneceği için düzler ters olacak) normal örerek düzlerimizi dolayarak devam ediyoruz ve modelimiz oluşmaya başlıyor. Etek kısmı için kesmeye başlamanız gerekecek. Çocuğunuzun boyuna göre kesmeye başlayacağınız sırayı siz belirlemelisiniz ve kesmeye başlamadan önce 1 sıra artırma yapmalısınız. Bu şekilde devam ederek modelin kendini göstermeye başladığını görebilirsiniz.

Robadan kız örgü elbisesi yaz ayları için çok hoş görünümlü ve kızınızı şirin gösterecek bir elbisedir. Özellikle kabarık etek kısmı elbiseye çok hoş bir görünüm katıyor. Sonraki yazılarda kıyafetin üst kısmı ve süslemeleri hakkında konuşacağız. Yani elbisemiz giderek daha da güzel bir hal almaya başlayacak.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Oyuncak Baykuş Yapımı başlıklı makalemizde amigurumi baykuş modelleri, amigurumi baykuş yapımı ve amigurumi oyuncak baykuş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir