Ana Sayfa Örgü Modelleri Örgü Eşarp Modeli Atkı Yapımı

Örgü Eşarp Modeli Atkı Yapımı

Örgü Eşarp Modeli Atkı Yapılışı
Örgü Eşarp Modeli Atkı Yapılışı

Evlerinizde çok farklı şekillerde yapabileceğiniz el örgüleri, hem yaparken, hem de sonrasında keyif alacağınız uğraşlardır. Bu özel ve inanılmaz hobiler, hayatımıza harika enerjiler katarlar. Beklentilerinize çok farklı şekilde karşılık verecek olan yeni ve hoş modelleri sizler için derlediğimiz sitemiz, en özel sonuçları alabileceğiniz, eşsiz ve inanılmaz bir platformdur. Bu şekilde örgü modelleri anında karşınıza olacaktır. Ayrıca bu modellerin detaylı ve resimli anlatımlarını sizler de sitemizde bulabileceksiniz. Bu yazımızda da beğeneceğinizden emin olduğumuz tığ işi atkı modelini anlatmak istedik. Şık bir ana zemin üzerine, renkli çalışmalar yapabileceğiniz bu model, örerken ve kullanırken keyif alacağınız harika bir çalışmadır.

Örgü Eşarp Modeli Atkı

Öncelikle modelimizin şemasını takip ederek, motiflerin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Sizler için detaylı açıklamaları da hemen verelim.

İki tip motif çalışmamız var. 1 model bütün motif ve 2.modelde ise yarım motif görmektesiniz. Bu bütünlüğü korumak amacı ile kullanacağınız bir çalışma.

Koyu renk olan kısım açıklaması

7 zincir çekip, başlangıç ile birleştirin ve halka edip başlıyoruz.

3 zincir çekin, 3 tane ikili dolgu yapın, 3 zincir çekin, 1 sık iğne ile alt yuvarlağa batın. Sonra işlemi tekrarlayın ve toplam 4 kez bu işlemi yapıp sırayı bitirmiş olun.

Ördüğünüz 3 zincirin üzerine 2 sık iğne yaparak yukarı çıkın. 3 zincir örün, allat yaptığını 3 dolgunun üzerine yine 3 ikili dolgu yapın ancak bu kez hepsini birleştirin. Yine 3 zincir ile aşağı inin, 1 sık iğne, 3 zincir ile aynı şekilde işlemi bitirin.

Şimdi tığ işi atkı modelimizin diğer rengine geçeceğiz. Burada daha açık tonları kullanabilirsiniz. Bu şekilde renkli olan çiçekler içerde kalacak.

Sivri olan tepeden başlıyoruz, 2 sık iğne, 4 zincir, altta ki iki zincirin yanına tekli dolgu yapın, 2 zincir çekin ve yeniden tekli dolgu yapın. 4 zincir yapın ve diğer başa kadar gelin. Aynı şekilde tüm sırayı yapın.

Son ve bitiş sıramızda, 3 sık iğne, 4 tane ikili dolgu, 3 zincir, 4 ikili dolgu ve 2 sık iğne yapın bu yaprağı bitirin. İşleme aynı şekilde devam edin. 2 sık iğne, 4 tane ikili dolgu, 3 zincir, 4 ikili dolgu ve 2 sık iğne ile bu şekilde başa gelene kadar yapın ve tığ işi atkı modelimizin motifini bitirin.

Bütün motifi haricinde olan yarım olanda da işlem benzer. Şemayı takip ederek, bunu yapabilirsiniz.

Örgü Eşarp Modeli Atkı Yapılışı

İşte modelimizin birmiş hali. Oldukça şık, kullanışlı ve özel bir atkı.

Örgü Eşarp Modeli Atkı Nasıl Yapılır

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here