Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Örgü Çocuk Yeleği Tarifi

Örgü Çocuk Yeleği Tarifi

141
0
PAYLAŞ
Örgü Çocuk Yeleği Resimli Anlatım

Selamlar hanımlar; yine güzel bir örgüyle karşınızdayım. Örgü çocuk yeleği tarifini sizlere sunacağım. Resimli olarak anlatımlı bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağım. Resim galerisinde dileyenler resimleri takip ederek örgü işi çocuk yeleğini yapmaya hemen başlayabilirler. Her yerde çocuğunuzun üzerinde şık duracak olan çocuk yeleği, örgü seven bayanların çok özel bulacağı türde bir giyim olacaktır. Hemen nasıl yapıldığı konusuna geçmek istiyorum. Örgü çocuk yelekleri gayet basit yapımlara sahip en kolay örgü örnekleri arsında gösterilir diyerek başlangıcı nasıl yapacağımız kısmına değinmek isterim.

İlk başta başlangıç olarak üç ilmekle başlangıç adımını atmamız gerekir. Kenar kısmından birer ilmek artırmak usulüyle örgüyü örerek büyütüyoruz. Devamında ise istenen genişliğe eriştiğinde ise yine her iki kısmından eksiltmeler yaparak, ilmekleri ise bitene kadar devam edeceğiz. Orta kısımda yaprak motifine gelince, orta ilmek yine düz kalacak biçimde her iki kısımdan artırılmak kaydıyla istenen genişliğe kadar örülecektir. Devamında tekrardan her iki tarafından yine eksiltilerek bitirilmelidir. Oldukça basit bir modeli yaptığımızı fark etmişsinizdir. Bu şekilde sürdürüp dört parça oluşturunca, parçaları birbirine ekleyerek bir çiçek oluşturacağız. Yine büyüklük kısmı tamamen size kalmış olacaktır. Bu örgüyü yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin diyerek resimli anlatımda da bazı bilgiler vermek istiyorum.

Birinci resimde pembe ve beyazlı ipliğin ne şekilde oluştuğunu görüyor olmalısınız. Üst kısımda verilen bilgiler ışığında, devam ederek ikinci ve üçüncü resimdeki şekilde devamı getiriliyor. Dört ve beşinci resimde epey bir uğraştan sonra belli bir şekil alınması sağlanmış olacaktır. Resim altı ve yedide ise üstteki bilgilerle tam olarak nasıl bir örgü modeli çıkacağını görmüş olacağız. Resim dokuz ve onda ise parçaların oluşum şekli tam olarak belli olmuş olacaktır. 12,13,14,15’inci resimlerde ise pembe ve beyaz çizgiler tam olarak ortaya çıkmış olacaktır. Devamında ise ana resimdeki görünen motifleri bitirmiş olacağız. Gayet kolay olan örgü çocuk yelek örneği, sizin de çocuğunuzu sevindirecek türde bir örgü olacaktır. Örgü yapmasını seviyorsanız kolay gelecek bu çocuk yeleği motifi kesinlikle denemenizi tavsiye edeceğim modeller arasında yer alıyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleİnce Belli Görünmek
Sonraki makaleEvlere Özel 15 Depolama Tekniği
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here