Ana Sayfa Örgü Modelleri Örgü Çamaşır Sepeti

Örgü Çamaşır Sepeti

örgüden yapılma çamaşır sepeti
örgüden yapılma çamaşır sepeti

Selam arkadaşlar; sizlerle harika kendin yap projelerimle yine bir aradayız demek isterim. Bu çalışmamızda örgüden yapılma çamaşır sepetini anlatacağız. Gayet basit ve kolay bir örgü işlemi sizleri bekliyor olacak. Siz de evde rahat şekilde kullanabileceğiniz örgü çamaşır sepetini kendiniz yaparak kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Rengi bakımından da oldukça egzotik bir hava katacak, banyolarda şıklık oluşturacak örgüden yapılma sepetini seveceğinizi umuyorum. Elbette örgüden oldukça farklı eşya ve ürünler yapılmaktadır. Çoğuna da dışarı çıkıp alışveriş yerlerini gezerek para vermiyor muyuz? Evdeki bir ihtiyacı da gelin örgü sayesinde örgü teknikleri aracılığıyla kendimiz yapalım derim. Çamaşırları koyacağınız son derece dekoratif örgü çamaşır sepetini siz de basit şekilde yapabilirsiniz.

Malzemelere bakacak olursak, resimdeki gibi bir şiş ve resimdeki renkte veya istediğiniz renkte kalın örgü ipi gerekli. Ayrıca resimdeki gibi bir çubuk kullanılacaktır. İlk olarak birinci resimde yapılan işlemle başlayalım isterseniz. Birinci resimde yer aldığı gibi ipi şişe geçirerek, çubuğu da ona yakın tutarak örme işlemini yapınız. Daha sonra ise şekil ikideki gibi ilk ilmekleri atıp sonra devam ediniz. Şekil ikiden sonra ise şekil üçte birkaç ilmek ötesi verilmiştir. Son derece kolay olan bu kendin yap çalışmasında, şişle yapılan örgü çamaşır sepeti gayet şirin gelecektir. İşlemlere o yönde hemen devam ettiğimizde yani örme işlemini sürdürdüğümüzde, resim altıda ilk çubuktaki örgü bitmiş olacaktır. Sonrasında ikinci çubuktan devam ederek örgüyü sürdürüyoruz ve peşi sıra örmeyi resimlerdeki gibi devam ettiriyoruz.

Altıncı resimden yedinci resme geçişte, yedinci resimdeki kıvrıma dikkat ederek kolayca devamını getiriyoruz. Sekizinci resimde birkaç çubukluk örme işlemi sağlanmış olacaktır. Bu şekilde devam ederek sepetin bütün kısımları tamamlanmış olacaktır. En son işlemde ise istediğiniz şekilde ve boyutta bu sepeti yapmanız kolay olacaktır. Önemli olan örgü çamaşır sepetinin örülme sistemini kavramak olacaktır. Örülme adımlarını keşfettiğinizde aslında farklı tarzda eşyalara da yönelebilirsiniz. Dilerseniz süs eşyası niteliğinde az örerek örgü sepetin minyatür halini de oluşturabilirsiniz. Örgü işlerinde aklınıza gelebilecek her türde çalışmaya olanak vardır. Siz istediğiniz örgü eşyayı yapmaya karar vererek, örgü dünyasının engin mecralarında seyrederek rahatça arzu etiğiniz örnekleri oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here