Örgü Boyunluk Nasıl Yapılır Video Anlatımlı

Örgu Boyunluk Video
Örgu Boyunluk Video

Bu yazımızda örgü boyunluk nasıl yapılır sizlere en kolay anlatımla göstermeye çalışacağız. Her zaman oldukça kullanışlı olan ve kış mevsimini rahat bir biçimde geçirmenizi sağlayacak bir modeldir. Hem kadınlar, hem erkekler için bu şık model oldukça rahattır ve hafif olacağı için zaten sizleri sıkmayacaktır.

Bu örneğimiz örgü boyunluk yapımı örnekleri içinde en pratik ve kolay yapılabilecek olanlardan bir tanesidir. Burada kullanacağımız şişimiz 5 numara olacak. Başlangıç olarak 2 ilmekle örneğimize giriş yapıyoruz ve sonra ilk ilmeğimize batıp 200 tane ilmek örüyoruz. Bir süre bu işleme devam ederken dikkatli bir biçimde yaparak örneğimizin hatalı olmamasına dikkat ediyoruz. Yaklaşık olarak 4 veya 5 dakika gibi bir sürede bu aşamayı bitirebiliriz. 15 adet sırayı tamamlayana dek örmeye devam ediyoruz. Bu sıralar bittiğinde ise, sonraki aşamaya geçilecektir. Bu kısımda yaptığımız işlemler de yine bizim hızımıza bağlı olarak 4 veya 5 dakika veya biraz daha fazla vakit alabilir. Örneğimizin tersinden 2 ucunu birleştirme işlemini yapıyoruz ve bu aşamadan sonra örneğimizin ortaya çıktığını görüyoruz. Yavaş yavaş son basamak tamamlanırken dikkatli bir biçimde örüyoruz ve modelin kendini gösterdiğini her bir adımda daha net olarak gözlemleyebilmekteyiz. Son aşamamız olan iki ucu birleştirme ise, yaklaşık olarak 7 ile 9 arası belki de en çok 10 dakika civarı sürecektir. Burada toplam olarak 15 veya 20 dakika gibi bir süreden söz edebiliriz. Yeni başlayacaklar için ise, belki bir miktar daha uzaması mümkündür ancak önemli olan süreden çok hatasız ve doğru bir şekilde modelimizi tamamlayıp kullanıma hazırlamaktır.

Örgu Boyunluk Video
Örgu Boyunluk Video

Gördüğünüz gibi modelin yapılışı oldukça zahmetsiz ve de hızlıdır. Örgü boyunluk modelleri ve yapılışı konusunda zaten ilgili olup araştırma yapan takipçilerimiz, en pratik ve güzel modellerden birisi olduğunu görecektir ve bir an önce bu estetik modelimizi denemek isteyeceklerdir. Her türlü kıyafet ve aksesuar ile gayet uyumlu ve güzel duran boyunluğumuzun sonbahar ve kış aylarında sizleri oldukça rahat ettirip sıcak tutacağı kesin.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı