Örgü Bikini Yapımı

Örgü Bikini
Örgü Bikini

Hanımların hayatlarında adeta vazgeçilmez konumunda olan örgü işlerinde yaz ayları gelince modanın yönü örgü bikinilere kayabiliyor. Örgü bikini modelleri genellikle kullanım rahatlıkları ve şıklıklarıyla bütün bayanların gözdesi durumundadır. Örgü işinin yer almadığı alan pek az desek yeridir.

orgu-bikini-yapimi (1)

Örgü dünyasında örgü işine başlayınca neler örülebildiğini fark ettiğinizde kesinlikle sevineceğinizi garanti edebiliriz. Farklı ve daha özel kullanım alanlarına sahip elbiseler ve parçalar üretmek örgü dünyasının ne kadar geniş olduğunun da bir kanıtıdır.

Bu nedenle bu yazımızda sizlere örgü bikini modellerini kapsayan resimleriyle birlikte bir yazı derlemek istedik. Yazın gelmesiyle çoğu bayan bikini modasını iyice ele almış olan örgü bikinilerden asla vazgeçemiyor.

Tığ işi bikinilerden söz etmeden geçemeyeceğim diyebilirim. Tığ işi olan çoğu bikini modeli de yine bayanların farklı şekilde gözdesi olmuş durumda. Bikini örerken bir de bakmışsınız, mayoya doğru yol almışsınız. Yani farklı türde tasarımları da örmek bikinin yanı sıra mayo örmek de aslında o kadar zor değil.

Renkleri ise tamamen size keyfinize kalmış durumdadır. Aynı zamanda biraz daha süslü bir bikini yapmak isterseniz bizim resimli örneklerimizdeki gibi kenar, alt ve üst parçalarını oyalarla süsleyerek daha harika bir hale getirebilirsiniz. Denemek isteyenlere bikini de pareo da hoş duracaktır diyebiliriz.

Örgü Bikini Malzemeleri:

  • 5 numara tığ
  • Bravo soft

Yapılışı:

Öncelikle beş zincir çekilmelidir. Devamında 2 zincir çekilip yine 3 basit birit yapılmalıdır. Balıksırtı örülerek devam edilmelidir. 20 sıra 1 er artırmak kaydıyla örülmelidir. Sonrasında ise düz basit şekilde birit gidilmelidir.

Sonrasındaki sırada 4. Birit atlanmalı ve basit birit yapılmalıdır. Bu işlemler iki sıra şeklinde yapılır devamında üzerine basit birit, kirpik de yapılarak tamamlanmalıdır. Bu işlemler sonrası bikini ve üstü aynı şekilde yapılmalıdır.

orgu-bikini-yapimi (3)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı