Örgü Bebek Patik Takımı Yapımı

Örgü Bebek Patik Takımı
Örgü Bebek Patik Takımı

Merhaba hanımlar; minik kızlarımız için oldukça şık bir patik modeli yapmaya ne dersiniz? Örgü bebek patik takımı yapılışı, son derece kolay gelecek örgü örnekleri arasındadır. Yapımı son derece kolay olan bebek patik takımı, rengini sizin belirleyeceğiniz harika bir örgü türü olacaktır. Örmesi size de zevkli gelecek olan örgü bebek patiğini, kesinlikle bütün hanımların denemesini istiyoruz. Dilerseniz vakit kaybetmeden bu size özel, minik kızlarınıza yakışacak örgüyü örmeye hemen başlayabilirsiniz.

Örgü Bebek Patik Takımı Yapılışı

Örgü bebek patiklerini yaparken, kolay gelecek işlem adımlarına dikkat etmenizi istiyorum. Şapkamızın başlangıcında, 10 zincir çekerek bir yuva yapmalıyız. Devamında ise 3’lü trabzan yaparak, 3 zincir çekerek ilerleyeceğiz. 3 trabzan ve 3 zincir daha çekerek devam edeceğiz. 3 trabzan ve 3 zincir, 3 trabzan, 3 zincir adımlarını tekrarlayacağız.  Bu şekilde 6 tane yuva oluşturmuş olacaksınız.  Sonrasında ise her yuvaya 3 trabzan ve 3 zincir çekerek ilerleyiniz. Daha sonra ise 3 trabzan daha yapınız. Arasına ise zincir çekerek, benzer işlemleri örgünüzde tekrarlamaya devam ediniz.

Örgü Bebek Patik Takımı Yapım Aşamaları

Kız bebek patik takımı örgüsünde sonraki aşama, yapılan yuvaya bir önceki işlemleri tekrarlamak olacaktır. Örgünüzde tepe oluşturup, hiç artırma yapmadan devam ediniz. 10 sıra kadar örgüyü sürdürünüz. 3 sıra kadar daha ara kısımlarda artırarak, trabzan yapıp örgüye devam ediniz. Daha sonra,  kenar oyasını yapacağız. Kenar oyasında ilk başta 10 zincir çekerek, üzeri kısmına da trabzan yapacağız. Böylelikle 5 yaprak örüp, şapkayı da monte edeceğiz.

Devamında ise patik için 15 kadar zincir çekip, etrafına da trabzan öreceğiz. Yan kısımları artırarak 3 kadar daha sıra örgüye devam edelim. Sonrasında burun kısmını da trabzan örerek, 3 sıra daha eksilterek tamamlayacağız. Arka kısmına ise 3 sıra kadar trabzan öreceğiz. Sonrasında ise 15 tane zincir çekip üzerine de trabzan örmeye devam edeceğiz. Bu şekilde örüp devam ettiğinizde kuşağı da oluşturabileceksiniz. En son kısım olarak da üzerine küçük türde çiçekler süsleyiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı