Örgü Bebek Elbisesi Yapımı

örgü bebek elbisesi yapılışı
örgü bebek elbisesi yapılışı

Merhaba arkadaşlar; örgü bebek elbisesi yapılışını sizlere paylaşmak istedim. Bebeklere örgüden yapacağımız her elbisenin ne kadar çok yakıştığını iyi biliyorum. Bu çalışmamı yine bebeklerin seveceği gülümsetecek güzellikte şirin bir elbise olarak ayarladım. Örgüden yapılma bebek elbisesi 1 ve 2 yaş aralığındaki bebeklere göre olacaktır. Bu son derece kolay gelecek bebek elbisesini yapmanızı tavsiye ederim. Elbisenin örgü aşamaları son derece kolay gelecektir. İsterseniz bebeğiniz için ya da herhangi bir yakınınızın bebeği için örnek olacak bu çalışmanın yapım aşamasına geçelim. Bu arada yaş olarak 1-2 yaşındaki bebeklere özel örgü elbisesi olacaktır. Fakat siz dilerseniz, etek boyunu uzun tutarak da büyük yaşlardaki bebeklere özel örgü bebek elbisesini yapabilirsiniz.

Örgü Bebek Elbisesi Malzemeleri

Örgümüzü yaparken kullanılacak malzemeler arasında himalaya perlina marka 3 numara şişle örülmelidir. Örnekteki bebek elbisesinde iki yumak ip kullanılmıştır. Mor renkte ip kullandık ve gayet şık durdu diyebilirim. Siz dilerseniz farklı marka ve daha önce kullanmakta olduğunuz iplerden ve şişlerle de bunu yapabilirsiniz. Yaparken eğleneceğinizi düşündüğüm örgü bebek elbisesi örülmeye değer görünüyor gerçekten de hanımlar. Prenseslerinize yani küçük kız bebeklerinize yakışacak olan örgü bebek elbisesinin yapılışına geçelim.

bebeklere özel örgü elbisesi

Örgü Bebek Elbisesi Yapılışı

İlk olarak örgümüze 92 tane ilmek yaprak başlıyoruz. Sonrasında ise 5 sıra kadar haraşo örüp kenar bantları için ise 8 kadar haraşo örüyoruz. Daha sonra ise 1 dolayarak 1 düz yapıp, iki kadar da ters devam ediyoruz. Sonrasında ise 1 dolayarak 1 düz gidip, 2 tane de ters şekilde sırayı tamamlayacağız. Devamında toplam olarak 26 dilim kadar örgü oluşması gerekecektir. Sonrasında artırmalar yaparak toplam 8 kez daha artırma yapıp, kapatmaya başlayacağız. Örgü şişinde yaklaşık olarak 300 ilmek oluşacaktır. Örgüde 52 ilmek ön kısma, 55 ilmek kadar daha kol kısımlarına örülecektir.

Kalanları ilmek sayısını da arka kısım için ayıracağız. Dilerseniz kol kısımlarına fırfır örneği yapabilirsiniz. Yanları ise dikiş yaparak birleştirmeniz mümkündür. Ben örgünün devamında kol kısımlarını ayırdıktan sonra 20 kadar sıra daha ördüğümü söylemeliyim. En son olarak kurdele geçirmek için ise 1 artırarak 1 kestirip devam edebilirsiniz. Örgüyle yapılacak bebek elbisesinde bel kısmını büzgülü şekilde yapıp, artırma şeklinde ilmek sayısını da 132 olarak ayarlayınız. Sonrasında ise ajurlu örneği yaparak etek ucuna tekrar fırfır yapabilir ve tamamlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı