Oya Dantel Videoları

Organze Kurdeleden Çiğdem İğne Oyası Modeli

Organze Kurdeleden Çiğdem İğne Oyası
Organze Kurdeleden Çiğdem İğne Oyası

Farklı şekillerde karşınıza çıkan ve hayranlık uyandıran iğne oyaları, tarih boyunca işlenerek günümüze kadar uzanan en nadide el işlerindedir. Sizlerin de bu benzersiz el emeklerini sevdiğinizi biliyorum.

İğne oyası sadece ip ile olabileceği gibi farklı aksesuarlar kullanılarak da yapılıyor. Bu özel iğne oyası örnekleri içinden sizler için bir tane derledim. Umarım bu hoş görünümlü oyayı yaparken de kullanırken de zevk alırsınız. Renkleri ile beğeni kazanan, görüntüsü ile can yakan bu modelin açıklamalı videosunu da aşağıda bulacaksınız.

Organze Kurdeleden Çiçek Motifli İğne Oyası Yapımı

İğne oyası için özellikle ibrişim ya da naylon ip kullanılmalıdır. Sağlam ve dayanıklı olmasının yanı sıra, oyanın dik ve güzel durmasına da yardımcı olacaktır.

İğne olarak etamin iğnesi kullanabilirsiniz. Bu model için farklı olarak organze kurdeleler tercih ediyoruz. Hazır çiçek yapımında kullanılan tohumlarını hobi malzemesi satan yerlerden temin edebilirsiniz.

organze kurdeleden iğne oyaları
organze kurdeleden iğne oyaları

Kurdele ile iğne oyaları yaparken dikkatli çalışmanız gerekir. Aynı ölçüde keseceğiniz kurdeleleri çakmak yardımı ile derleyebilirsiniz.

Kare parçalar oluşturmak için iki uçlarını yakarak bir araya getirin. Sonrasında karşılıklı iki köşelerden iğne ile toplayarak çiçeğin çeneklerini oluşturuyorsunuz.

Çiçek tohumlarını da araya aldıktan sonra, işleminizi bitirebilirsiniz.

Sonrasında bunları istediğiniz sıklıkta zürafaların üzerine monte edeceksiniz.

Açıklamalı Organze Kurdele Çiğdem Motifli İğne Oyası Videosu

Başarılı bir iğne oyası yapabilmek için gerekli olan tüm detayları aşağıda bulunan videoda izleyebilirsiniz. Ayrıca farklı organze kurdeleden iğne oyası örnekleri için kategorileri incelemenizde de yarar var. Özel bir görünüme sahip en muhteşem oyalar için sayfamı takip etmeye devam edin.

Kaynak: https://youtu.be/mDXUcCssyZ8 (Ayşenin İğne Oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı