Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Organze Kurdeleden Başak İğne Oyası

Organze Kurdeleden Başak İğne Oyası

Organze Kurdeleden Başak Yapımı
Organze Kurdeleden Başak Yapımı

Organze kurdeleden yapılan yazma oyaları bu aralar çok yaygın. Sizlere daha önceki konularımda ara ara yeni organze iğne oya modelleri ve yapılışlarını paylaşmıştım. Şimdide başak oyası yapımını videosu ile birlikte sunacağım.

Bu anlatımda organze kurdeleden başak yapımı ve yazma kenarına eklenişi gösterilmiştir. Farklı renklerde organzeler seçilmiş ve bu başaklar ortaya çok renkli bir iğne oyası örneği çıkarmıştır. Yalnızca yapraklarında standart olarak yeşil renkli organze kullanılmıştır.

Organze Kurdele ile Başak Yapılışı ve Yazmaya Eklenmesi

Başak yapımı için 10 mm.’lik organze kurdeleler tercih edilmiştir. İki ayrı renkte kurdele üst üste gelecek şekilde konulmuş ve birinin ucu çapraz şekilde kesilmiştir. Teyeller gibi üs tarafları iğne üzerine geçirilmiştir. İğne çıkarılmadan deliğine çapraz kesilen kurdelenin ucu geçirilmiş ve iğne döndürülerek başak elde edilmiştir.

Organze Kurdele Oyaları
Organze Kurdele Oyaları

Sonrasında yeşil organze kurdeleler ile alt taraflarına yapraklar yapılmıştır. Yeşil kurdeleler silindirik bir parça haline getirilmiş ve ortasına önceden hazırlanan başaklar konularak birbirlerine dikilmişlerdir.

Tüm bu organzeden başak motifleri zürafalı ve pırpırlı zeminin üzerine tek tek eklenmişlerdir.

Açıklamalı Organzeden Başak Modeli İğne Oyası Videosu

Şu aralar oldukça revaçta olan organze kurdele oyaları örneklerinden biri olan başak oyası aşağıdaki videosunda detaylı anlatılmıştır. Kurdelelerinizi hemen şimdiden hazırlayın bu güzelim iğne oyası modelini yazmalarınıza işlemeye başlayın.

Kaynak: https://youtu.be/ABmNHRuNc-Y (Ayşenin İğne Oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here