Omzu Açık Model Nasıl Yapılır?

açık omuz modeli yapımı
açık omuz modeli yapımı

Son moda elbiseler giymeyi her kadın ister. Bazen öyle modeller vardır ki, kesinlikle giydiğinizde çok farklılık hissedersiniz. Elbette ki her moda ürünü almak bazen ciddi maliyetleri de beraberinde getirir. Bu neden ile sitemiz sizin de imdadınıza yetişiyor. Özel güncel modelleri farklı şekilde evinizde ki ürünler ile yapabileceğiniz kendin yap projeleri en güzel şekilde ve güncel olarak derleniyor. Bu yazımızda da inanılmaz şık ve moda olan açık omuz modeli üzerinde bir çalışmayı sizler ile paylaşacağız. Bu modeli kazaklar, uzun kollu penyeler ve diğer triko modeller için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kullanım alanları da oldukça geniş olan bu modeller ile şık kombinler oluşturmanız da mümkün olacaktır.

açık omuz modeli

İşlem için gerekli olan malzemeleri yukarıda ki resimde de görmektesiniz. Uzun kollu bir penye, bir dizi orta büyüklükte imitasyon inci boncuk, dikiş malzemeleri, bir parça yapıştırıcı, kumaş işaretleyici kalem ya da renkli sabun.

açık omuz modeli resimli anlatım

Model çalışmamız için ilk aşama, kazağınızda ki kesilecek olan alnın belirlenmesidir. Bunun için resimden de yararlanabilirsiniz. Aynı şekilde bu işlemi yaparken üzerinizde de bitmiş halini hesaplayabilir, bir yardımcı desteği ile alanı belirleyebilirsiniz. Oval bir görüntü ve dikiş payı olacak şekilde işaretlemeyi yapın.

açık omuz modeli anlatımlı

İşaretlediğiniz çizgiden makas yardımı ile parçayı çıkartın. Bu şekilde açık omuz modeli için ana işlem bitmiş olacak.

açık omuz modeli yapılışı

Şimdi yapıştırıcınız yardımı ile sadece kumaşın kesilen kenarlarına ince bir hat çekin ve kumaşınızı bu alandan içe doğru kıvırın.

penyeden açık omuz modeli yapımı

Verdiğiniz dikiş payını hesaplayarak bu işlemi yapın. İşlemi iç kısma doğru yapın. Yani kazağın tersine doğru olacak, aksi takdirde çirkin bir görüntü oluşacaktır.

açık omuz modeli nasıl yapılır

Kuruması için kumaşı kendi haline bırakın.

açık omuz modeli trikodan

Boncuklarınızı diziden çıkartın.

açık omuz modeli yapım aşamaları

İsterseniz bir misinaya dizip yukarıda ki şekilde aralarından, iğne iplik yardımı ile kıvırma noktasına monte edin, dilerseniz de tekil olarak boncukları belirli mesafelerde monte edin.

açık omuz modeli yapımı

Ve işte inanılmaz şık ve modern açık omuz modeli giyilmeye hazır. Birkaç dakika içinde eski bir bluzu bu şekilde modern ve yeni stil bir ürüne sizler de dönüştürebilirsiniz. Bu tarz çalışmalar ile bütçenizi de ciddi anlamda rahatlatacağınıza eminiz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı