Oldukça Şık Bir Işıklı Paspas Yapımı

ışıklı paspas resimli anlatım
ışıklı paspas resimli anlatım

Farklı projeleri sizler ile buluşturduğumuz sitemizde bu kez harika, görsel güzelliği kadar fonksiyonel oluşuyla da dikkat çekici olan bir ürün yapacağız. Bu kendin yap projesi özel bir alanda dikkat çekici ve faydalı bir ürün olabilir. Gelin şimdi led ile ışıklı paspas yapımı ile ilgili işlemlere bir bakalım. Son yıllarda kullanım alanı çok yaygınlaşmaya başlayan ışıklı LED ürünler, farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Bu kez de tığ işi paspas yapımında kullanılmak üzere karşımızda.

Malzeme olarak birkaç metre şerit LED, ip ve tığ kullanacağız. Bu şekilde bu kolay ve bir o kadar da fonksiyonel olan paspası yapmak ve kullanmak sizlerin de çok hoşuna gidecektir.

ışıklı paspas

Gördüğünüz gibi bu işlem için hazır LED ürünü oldukça kalın bir kumaş urgan ile öreceğiz. Bu şekilde dayanıklı bir ürün de elde etmiş olacaksınız. Her bakımdan yapımı kolay olan bu ürün sayesinde, sizler de çok farklı sonuçları elde edebilirsiniz. Özellikle karanlık ortamlarda kullanabileceğiniz ışıklı paspas LED aydınlatması nedeni ile elektrik tüketimi de çok düşük olan bir ürün. Gece banyo ve tuvalet gibi alanlara da koyabileceğiniz bu ürün, ayrıca şömine önlerinde ya da duvarda farklı bir ambiyans yaratmanıza da yardımcı olacaktır.

ışıklı paspas nasıl yapılır

Örme işlemine resimde görüldüğü gibi devam edin. Ortaya zincir alıp başlarsanız, bu şekilde sorun yaşamadan, LED’in başlangıç noktasını da ortada bırakabilirsiniz. Oldukça sık bir şekilde kablonun etrafını tığ ile sık iğne yaparak kapatalım. Başlangıç noktasının tam olarak yuvarlak olduğundan emin olduğunuzda işleme devam edebilirsiniz. Her sırada aynı işlemi yapmaya devam edin.

Bu şekilde ördüğünüz ışıklı paspas kısa sürede büyüyecek ve istediğiniz ebatlara gelecektir. Şerit bitene kadar da işlemi yapmaya devam edebilirsiniz. Şerit LED kablo sonuna kadar ördükten sonra, kenarlarına bir oya yapabilirsiniz.

ışıklı paspas yapım aşamaları

İşlem sonrasında ürün görünümü bu şekilde olacaktır. Ve elbette ki en inanılmaz görünüm gece ışıklarını yaktığınızda ortaya çıkacaktır.

Bu hoş paspas belki de kesiniz için sıcak bir oturma alanı da olabilir.

ışıklı paspas anlatımlı

Farklı alanlarda farklı şekillerde kullanabileceğiniz bu ürüne sizler de kesinlikle bayılacak, yaparken de çok zevk alacaksınız.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı