Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Modeli

Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Modeli
Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Modeli

Motifleri önceden hazırlanıp havlu bandı yapıldıktan sonra eklemeli yeni havlu kenarı modeli oldukça gösterişli bir model. Özellikle çeyizlik olarak örmek isteyenler olacaktır. Motifleri oldukça güzel ve büyük. Havlu kenarlarınıza çok yakışacak.

Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Örneği Yapılışı
Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Motifleri papatya şeklinde tasarlanmış çiçekler ve üzeri tunus işi dağlardan oluşuyor. Dağların üzeri de pimpiriklerle süsleniyor.

Model sizi korkutmasın zor bir yapılışa sahip değil. Oturduğunuzda birkaç saat içerisinde bitirebileceğiniz bir model. Motifler kırmızı, beyaz ve yeşil oya ipleri ile çalışılıyor. Çiçeklerin yapımında ise serum halkalar kullanılıyor.

Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Örneği
Oldukça Gösterişli Yeni Havlu Kenarı Örneği

Tığ İşi Oldukça Gösterişli Yeni Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Yazmalarda kullanılan en küçüğün bir boy büyüğü serum halkalar ile motiflerin yapımına başlanıyor. İlk önce kırmızı renkle katlı yaprakları olan biraz büyük bir çiçek motifi yapılıyor. Ardından etrafına bu sefer beyaz ip de ilave edilerek 5 tane aynı boyda 5 yapraklı çiçek çalışılıyor.

Bu 5 yapraklı çiçeklerin üzerlerine de yeşil iple tunu işi dağlar işleniyor. Tepelerine de kırmızı ve beyazla minik pıtırcıklar yapılarak motif tamamlanıyor.

Sonra beyaz iple havlu bandının yapımına geçiliyor. Ortası tırabzan dolgulu, altı ve üstü kutucuklu bir model çalışılıyor.

Havlu bandının üzerine üçgen motif ekleme yerleri yapılıyor. Her bir motif bu ekleme yerlerinden beşinin üzerine tutturularak çeyizlik gösterişli havlu kenarı modeli tamamlanıyor.

Daha ayrıntılı anlatımı da aşağıdaki videosunda veriliyor.

Kaynak: https://youtu.be/N79m_1eBIxU (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı