Okula Dönüş Pokemon Kalemtraş ve Defter

Okula Dönüş Pokemon Kalemtraş ve Defter
Okula Dönüş Pokemon Kalemtraş ve Defter

Merhaba okula dönüş yolunda pokemon seven arkadaşlarıma özel pokemon malzemelerinden oluşan birkaç okula dönüş eşyası yapacağız. Video anlatımlı okula dönüş çalışması olarak da sizlere sunmak istediğim bu çalışmamda, özellikle sevilen çizgi kahraman Pikachu’lu defteri seveceğinizi umuyorum.

Gayet kolay bir yapıma sahip olan Pikachu defterin malzemelerini hemen saymak istiyorum. Gerekli olacaklar arasında sarı polar kumaş, siyah-kırmızı ve beyaz keçe parçaları, makas, elyaf, kumaş yapıştırıcısı ve silikondur. Bu malzemeleri tedarik edince hemen yapımına geçelim derim.

Öncelikle defteri alıp polar üzerine yerleştirip sol ve sağ kenarlarından 9 ya da 10 santim kadar fazla kalacak şekilde kesmelisiniz. Devamında ise fazla kısımları içe katlayarak bir nevi ilkokula başlarken yapılan defter kaplama tarzında bir işlem uygulamalısınız. Belirttiğimiz fazlalıkları katlayarak yapıştırıcıyla yapıştırıp kesiniz.

Polardan da artan parçayla iki tane kulak kesiniz ve elyafla bu kulakları doldurunuz. Sonrasında ise kulak kısımlarını kabın iç tarafına yapıştırmalısınız. Devamında ise keçe kullanarak göz, ağız, burun ve yanakla kulak yapmak için gerekli parçaları keserek yapıştırmalısınız.

Pokemon kalemtraş için hemen malzemeleri sıralayalım. Gerekli malzemeler arasında öncelikle akrilik boya ve ya oje, silikon, kalemtraş (açacak), fırça ya da sünger, toy box ( yani içinde oyuncak ve ya şeker olan oyuncak kutularından gereklidir.

Malzemeleri elde edince hemen yapılışına geçelim. İlk önce oyuncak kutusundaki çıkıntı tarafını makasla kesmelisiniz. Kutuda böylelikle bir delik açmış olacağız. Daha sonra ise silikon kullanarak kalemtraşı yani açacağı açılan deliğe yapıştırmalıyız.

Sonrasında ise kutunun üst tarafını akrilik boyayla kırmızıya boyamalısınız. Orta tarafına da bir şerit çekerek işlemleri bitirmiş olacaksınız. Yardımcı olması açısından aşağıda sizlere videolu anlatım halini de paylaşmış olacağım. Bu harika okula dönüş projelerimi umarım sevmişsinizdir Herkese şimdiden kolay gelsin diyorum.

okula-donus-pokemon-kalemtras-ve-defter
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı