Okula Dönüş Keçeden Kalemlik Yapımı

Keçeden Kalemlik Nasıl Yapılır
Keçeden Kalemlik Nasıl Yapılır

Eski okul günlerimize geri dönüyoruz. Okula dönüş hazırlığı olan çocuklarınızla bir kendin yap projesi yapmaya ne dersiniz. Özellikle bu aylarda bol bol okula dönüş projeleri hazırlayın. Hem kendinizi hem de çocuklarınızı mutlu edin. Hatta beraber bile yapıp onlara kendilerinin yapabilecekleri ufak işler vererek yeteneklerini ve sorumluluk duygularını geliştirebilirsiniz.

Bu keçe kalemlik kutuları fermuarlı, fonksiyonel, dayanıklı ve şık bir üründür. Aralarından seçim yapabileceğiniz 2 kalem torba tasarımı yaptık. Biri şirin bir kedi diğeri de üç gözlü canavar. Keçeleri bir araya getirmek için bir dikiş makinesi kullandık. Ancak dikiş makineniz yoksa bunları el ile de dikebilirsiniz. Kalem kutularınızın bütün okul yılı boyunca kullanılmasını istiyorsanız, yüksek kaliteli keçe kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Kalemliklerin gövdesi için, 3 mm kalınlığında bir keçe kullanmaya karar verdik. Canavar için yosun rengini, kedi için kumul rengini seçtik. Yüz detayları ve kulakları için 1 mm kalınlığında daha ince bir keçe kullandık. Keçe renklerinizi seçtikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi şablonlar oluşturun ve her parçayı keçe kesiminde kılavuz olarak kullanın.

Keçe parçalarınızı hazırladıktan sonra, fermuarlar seçmeniz gerekecektir. Kaliteli fermuar kullandık ve canavar için fermuarın dişsiz olduğundan emin olduk. DIY kalem kutularınızın dikiş işlemlerini yapabilmek için aşağıdaki resimli anlatımı takip edin. Sonucunda ortaya çok güzel bir keçeden okula dönüş projesi çıkartacaksınız. Ayrıca sevdiklerinize hediye de verebilirsiniz.

Okula Dönüş Keçeden Kalemlik Nasıl Yapılır
Okula Dönüş Keçeden Kalemlik Nasıl Yapılır
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı