Okula Dönüş Cep Telefon Örgü Kılıfı

Örgü Kılıfı Okula Dönüş Resimli Anlatım
Örgü Kılıfı Okula Dönüş Resimli Anlatım

Selam arkadaşlar, okulun açılacağı şu son günlerde hepimiz okula dönüşe hazırlıkta tatlı bir telaş içindeyiz. Sizlere bu özel projemde örgü işlerinin o rengarenk havasını iyi şekilde yansıtacak okula dönüş örgü cep telefon kılıfının yapılışını anlatacağım.

Son derece kolay diyebileceğim bu farklı diy çalışmasında okula dönüş için keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacağım. Okula dönüş projelerinin en güzellerinden biri olacak bu çalışmanın hemen yapım aşamasına geçelim.

Fakat resimli olarak anlatımını da sunduğum bu güzel çalışmam için gerekli olan birkaç malzemeden de söz etmek isterim. Malzemelere baktığımızda, makas, renkli örgü ipi, bir tane karton çay bardağı, bayan tokası (gerektiği kadar), birde kalın örgü mili.

Malzemeleriniz hazırsa hemen yapımına geçmek istiyorum. Resimlerde görüyorsunuz ama ince detay olarak bazı noktaları hemen vurgulamak istiyorum. Öncelikle çay bardağının etrafını, yani karton kutudan olan çay bardağının etrafını tel türündeki tokalarla resimdeki gibi kuşatıyoruz.

Bu işlemin ardından renkli örgü iplerini kalın mil yardımıyla resimdeki şekli alacak şekilde sırasıyla örüyoruz. Örmesini tam olarak beceremezseniz örgü bilen bir yakınınızdan yardım almanız yararlı olacaktır. Devam ettiğimizde sonuna kadar gelip örgü işini bitirdiğimizde örgüyü tamamlıyoruz.

Bardakta şekil almış vaziyette olan örgü cep telefon kılıfının tersini çevirdiğimizde kılıf kullanıma hazır hale gelecektir. Fakat ben bu resimde de gördüğünüz üzere bir tane güzel aynı renklere sahip ponpon da taktım. Sizde varsa hazırda ya da farklı bir süs de ekleyebilirsiniz. En son resimde şık bir örgü cep telefon kılıfı sizi bekliyor olacak güle güle kullanın diyorum.

okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-1
okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-2
okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-3
okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-4
okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-5
okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-6
okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-7
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı