Okula Dönüş Cep Telefon Örgü Kılıfı

Selam arkadaşlar, okulun açılacağı şu son günlerde hepimiz okula dönüşe hazırlıkta tatlı bir telaş içindeyiz. Sizlere bu özel projemde örgü işlerinin o rengarenk havasını iyi şekilde yansıtacak okula dönüş örgü cep telefon kılıfının yapılışını anlatacağım.

Son derece kolay diyebileceğim bu farklı diy çalışmasında okula dönüş için keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacağım. Okula dönüş projelerinin en güzellerinden biri olacak bu çalışmanın hemen yapım aşamasına geçelim.

Fakat resimli olarak anlatımını da sunduğum bu güzel çalışmam için gerekli olan birkaç malzemeden de söz etmek isterim. Malzemelere baktığımızda, makas, renkli örgü ipi, bir tane karton çay bardağı, bayan tokası (gerektiği kadar), birde kalın örgü mili.

Malzemeleriniz hazırsa hemen yapımına geçmek istiyorum. Resimlerde görüyorsunuz ama ince detay olarak bazı noktaları hemen vurgulamak istiyorum. Öncelikle çay bardağının etrafını, yani karton kutudan olan çay bardağının etrafını tel türündeki tokalarla resimdeki gibi kuşatıyoruz.

Bu işlemin ardından renkli örgü iplerini kalın mil yardımıyla resimdeki şekli alacak şekilde sırasıyla örüyoruz. Örmesini tam olarak beceremezseniz örgü bilen bir yakınınızdan yardım almanız yararlı olacaktır. Devam ettiğimizde sonuna kadar gelip örgü işini bitirdiğimizde örgüyü tamamlıyoruz.

Bardakta şekil almış vaziyette olan örgü cep telefon kılıfının tersini çevirdiğimizde kılıf kullanıma hazır hale gelecektir. Fakat ben bu resimde de gördüğünüz üzere bir tane güzel aynı renklere sahip ponpon da taktım. Sizde varsa hazırda ya da farklı bir süs de ekleyebilirsiniz. En son resimde şık bir örgü cep telefon kılıfı sizi bekliyor olacak güle güle kullanın diyorum.

 

okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-1 okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-2 okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-3 okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-4 okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-5 okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-6 okula-donus-cep-telefon-orgu-kilifi-7

Bir önceki yazımız olan Okula Dönüş Meyveli Kitap Ayracı Yapımı başlıklı makalemizde kitap ayracı çalışması, meyveli kitap ayraçları ve okula dönüş hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir