Ojenin Hiç Bilmediğiniz Kullanım Alanları

ojeyle anahtarları renklendirme
ojeyle anahtarları renklendirme

Oje, hanımları güzel gösteren bakımlı olmalarını sağlayacak türde bir araçtır. Fakat sizler için ojenin daha farklı kullanım alanlarını araştırdık ve resimli olarak da nasıl yapıldıklarını sizlere sunmak istedik. Ojenin farklı kullanım alanları arasında manikür işleri dışında daha işe yarar bir şekilde kullanıldığını hiç duymuş muydunuz? Oysa oje, sadece hanımların tırnaklarını parlatmaya yarayan bir manikür malzemesi değilmiş. Genç kızların severek kullandığı ojenin, oldukça değişik türde kullanım alanları olduğunu yazımızda yer alacak resimlerden de keşfedebilirsiniz.

Oje için Sıra Dışı Kullanım Alanları

Ojenin Bilinmeyen Farklı Kullanımları

Evde kullanılan kibritler bazen suya düşünce ya da suyla temas edince işe yaramazlar. Oysa kibritleri suya dayanıklı hale getirmek için ojeden yararlanabilirsiniz. Oje kibritleri dayanıklı yapıyor. Yine çoğu hanımın bilmesi gereken bilgiler arasında, evde yer alan piriz vidalarının sağlamlaştırılması konusu geliyor. Ojeyle vidaları sağlamlaştırabilirsiniz. Gevşeyen vidalara bir kat şeffaf oje sürüp, vidaların bir daha gevşememesini sağlayabilirsiniz. Evde hanımların kullandığı elbette birçok taklit mücevher vardır. İşte bu mücevherler zamanla aşınmalara maruz kalırlar. Oysa ojeyle taklit mücevherlerin rengini korumak o kadar da zor olmayacaktır.  Ucuz metalden yapılan taklit takılar, zamanla aşınmaktadır. Aynı zamanda ciltte leke dahi bırakmaktadır. Oje sürüp taklit mücevherleri korumanız mümkündür.

oje kibritleri dayanıklı yapıyor

Ojenin Daha Farklı Şekilde Kullanılması

Ojenin farklı kullanım alanlarından devam ettiğimizde, çok sıklıkla karşılaşılan bir diğer durum da ayakkabı bağcıklarının kolay sökülmesidir. Oje ayakkabı bağacıklarının kolay sökülmesini önlemektedir. Oje sürerek yine farklı renklerde ojeler sayesinde, anahtarlarınızı renkli hale getirebilirsiniz. Ojeyle anahtarları renklendirmesi son derece kolay olacaktır. Ojenin bir diğer kullanım alanıysa, ipi iğneye geçirmek konusundaki kullanım kolaylığı sağlamasıdır. İpin uç kısmına sürülecek az miktarda oje, ipi iğneye geçirmenizi kolaylaştıracaktır. Saksılarda yer alacak küçük izleri kapatmak aslında o kadar da zor olmayacaktır. Oje yine farklı bir kullanım alanı olan küçük pürüzleri giderme gücünü göstermektedir. Ojeyle evdeki herhangi bir eşya üzerindeki çatlak izlerini kolaylıkla kapatabilirsiniz. Son olarak ojeyle bazı etiketler üzerinde yer alacak yazıların silinmesini sağlamak, bazen işini olduğundan daha fazla şekilde kolaylaştırabilir. Oje sayesinde yazısının silinmesini istemeyeceğiniz bir etikete bu işlemi uygulayabilirsiniz. Böylelikle önemli bir etikette yer alacak yazı, şeffaf bir ojeyle kolayca daha sağlam bir hal alacaktır. Umarım ojenin farklı kullanım alanları size biraz da olsa ilham vermiştir herkese iyi günler dilerim hanımlar.

ojeyle vidaları sağlamlaştır
ojenin kullanım alanları
Ojenin Sıradışı Kullanım Alanları
ojeyle anahtarları renklendirme
Ojenin bilinmeyen kullanım alanları
oje ile çorap tamiri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı