Oje ile Gölge Yapma

Bütün bayanlar olarak kendimize bakım yapmayı ve süslenmeyi seviyoruz. Kendimizi iyi hissettiren bir şey düşünüldüğünde akla gelenlerden biri de şüphesiz oje’dir. Tarzımıza ve karakterimize uygun hatta en çok kıyafetimize göre rengarenk geniş seçim tablosuyla çok tercih edilen makyaj ürünlerinden bir tanesidir. O kadar çok oje kullanılıyor ki artık farklı tarzlar oluşturulmak isteniyor. İşte bu noktada devreye giriyoruz. Sadece düz renk oje sürmek artık bayanları mutlu  etmiyor. Bu yazımızda biraz sıra dışı, her tarza ve zevke uyum sağlayan bilgi tarifini sizlerle paylaşacağız. Oje ile gölge nasıl yapılır? hep birlikte öğrenelim.

Malzemeler:

  • 3 adet oje ( bir tanesi parlatıcı)
  • kürdan
  • küçük sünger

Öncelikle  iki adet beğendiğiniz renkte bir oje tercih ediyorsunuz. Tercih ettiğiniz iki adet ojeden birini tırnağınıza normal bir şekilde sürmeye başlayın. Yalnız tırnağınızı kaplayan bu ojeyi mat ve pastel renklerde seçmeye özen gösterin ki gölge yapacağınız rengin belirgin durmasını sağlayın. Tırnağınıza oje sürdükten sonra seçtiğiniz iki adet ojeyi çok az miktarda zemine ya da düz bir yere yan yana olacak şekilde dökün. Kürdan yardımıyla döktüğünüz ojeyi birbirine karıştırın ve ortaya bir karışım elde edeceksiniz. Daha sonra küçük bir sünger alarak bu karışıma hafif bir şekilde çok bastırmadan süngeri  bulaştırın. Son aşamaya geldiğimizde tırnağınızın uç ya da dip kısımlarında yani nerede gölge yapmak istiyorsanız hafif bir şekilde tırnağınıza uygulayın. Kurumasını bekledikten sonra üzerine parlatıcı sürün ve böylelikle işlem sona ermiş oluyor. Bu kadar kolay ve gösterişli bir yöntem ile tırnaklarınız hem çok güzel hem de bakımlı bir görünüm kazanmış oluyor.

oje ile gölge

Bir önceki yazımız olan Kova ile Puf Tabure Yapımı başlıklı makalemizde geri dönüşüm malzemeleri, Kova ile Puf Tabure ve Kovadan nasıl puf tabure hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir