Ana Sayfa Sağlık ÖDEM ATICI ÇAY TARİFİ

ÖDEM ATICI ÇAY TARİFİ

ÖDEM ATICI ÇAY
ÖDEM ATICI ÇAY

Bir çok insanın sorunu haline gelen ödem sorunlarından kurtulmak için bir çok yöntemler denenmektir. Ödem sorununu en sık yaşayan kişilerde bayanlardır.Ödem nerelerde oluşur öncelikle sizlere bu konu hakkında bilgi vermek isterim. El ve ayaklarda ödem sorunu çok yaşanmaktadır. Öncelikle ödem den kurtulmak için gün içerisin de bol su tüketilmesi şarttır.

Bunun dışında ödem sorunu ile savaşan hastaların tuzu ve aşırı şekeri hayatların dan çıkartmaları gereklidir. Bunun yanı sıra ödem atıcı çaylarda ödemin idrar yolu ile dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Ödem atıcı çay tarifi nasıl hazırlanır tarifini yazılı olarak sizler için paylaştım.

Sizlerde bu tarifi evinizde uygulayarak ödem sorununu bir nebzede olsa aza indirmeyi başarabilirsiniz. Kilo vermek isteyenlerde ödem atıcı çay tarifini uygulayarak fazla kiloların dan kurulabilirler.

Ödem atıcı çay tarifinin malzemeleri:

-bir adet yeşil elma

-üç adet karanfil

-bir adet çubuk tarçın

-bir tatlı kaşığı kekik

-altı dal maydanoz

-yarım limon

Hazırlanışı:

Öncelikle elmayı güzelce dilimleyin. Bir demliğin içerisine alın. Daha sonra üzerine kekik ve maydanozu ilave edin. Bu karışımın üzerine iki su bardağı suyu ekleyin. Daha sonra ocağa alarak beş dakika boyunca kaynatın.

Kaynamış olan çayın içerisine karanfil tarçın ve limonu ekleyin. Çayın demlenebilmesi için ağzını kapatın. On dakika boyunca demleyin. Daha sonra gün içerin de yemeklerden yarım saat önce için. Üç fincandan fazla tüketmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here