Oda Salon Takımı Yapımı

Oda Salon Takımı Nasıl Örülür
Oda Salon Takımı Nasıl Örülür

Bir dantel salon takımı yapımı ile yine birlikteyiz. Oya ve Dantel Dünyası youtube kanalının bu güzel videolu oda salon takımı dantel örneği paylaşımını sizlere sunmak istedim. Bu konuda model arayışı ihtiyacı olan hanımlara da yardımcı olacağı düşüncesindeyim.

Malzemeler:

  • 60 numara oya dantel ipi
  • Kullandığınız ipe uygun bir tığ

50 veya 60 numara oya iplikleri kullanılmıştır. İsterseniz naylon olmayan pamuklu dantel ipliklerinden 60 numarası ile de bu güzel oda salon takımını yapabilirsiniz.

Yapılışı:

Bu güzel iğne oyası oda takımı 4 büyük kenar motifi ve ortasında yer alan bir küçük motiften oluşan kare bir dantel örneğidir. Bu büyük kenar motifi ise 8 yapraklı büyük bir çiçek ve etrafındaki 3 yapraklı yine 8 adet minik çiçek motiflerinden ibarettir. İlk büyük kenar motifinde 8 adet küçük üç yapraklı çiçek motifin tamamı örülmüştür. İkinci kenar motifte ise bunlardan sadece 6 tanesi örülüp 7.’ye geldikten sonra ilkine eklenme işlemi uygulanmıştır. Üçüncü kenar motifi de aynı şekilde ilk kenar motifine eklenmiştir. Dördüncü kenar motifi de 4 tanesi tamamen örülüp 5.’ye geldikten sonra ikinci ve üçüncü kenar motiflerine eklenmiştir.

Oda Salon Takımı Nasıl Yapılır
Oda Salon Takımı Nasıl Yapılır

Bu büyük kenar motiflerini birbirlerine eklendikten sonra ortadaki küçük motifin yapımına geçilmektedir. Küçük motifin ilk yaprağı örüldükten sonra büyük kenar motiflerinin dış yapraklarından birine eklenir. Sonrasında orta küçük motifin diğer yaprakları da oluşturulup büyük kenar motiflerinin açıkta kalan yapraklarına eklenir. Böylelikle ortaya kare oda salon dantel oyası çıkarılmış olur.

Detaylı anlatımına alttaki videosundan ulaşabilir evinizin bu güzel oda salon takımları ile süsleyebilirsiniz.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı