Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Nutella İle Dondurma Yapmak

Nutella İle Dondurma Yapmak

Nutella İle Dondurma
Nutella İle Dondurma

Yazın yani sıcak havalarda dondurma yemek bazen çok hoşumuza gider. Fakat dondurma alamayacak yani dondurmanın satılmadığı bir yerdeyseniz örneğin köydeyseniz ya da dondurmanızı artık kendiniz yapmak istiyorsanız, kakaolu dondurma severlere nutella yardımıyla nasıl dondurma yapabileceklerini bu yazımızda anlatıyor olacağız.

Bu çalışma ile evde dondurma yapmak çok kolaya hale gelecektir.  Çocuğunuza evde dondurma yapmak için nutelladan dondurmayı sizde deneyebilirsiniz. Aynı zamanda kakaolu fındık ezmesiyle dondurma yapmak için de bu çalışmamızı kolayca takip edebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte vakit geçirmek adına da bu çalışmayı çocuğunuzla birlikte yapabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Bir buçuk bardak süt
  • Bir bardan kadar nutella (farklı marka sarelle de kullanabilirsiniz)
  • Dondurma kalıbı (bu tür gereçleri satan yerlerden olabilir
  • Yarım bardak kadar da yoğun krema

Yapılışı:

Yapılışı hiç de zor olmayacak kadar kolay gelecek nutelledan dondurma yapmak için öncelikle bütün malzemeleri bir kaba koyarak çırpıcıdan geçiriniz. İyice kıvamını alana kadar karıştırınız. Elde edilecek o güzel dondurma karışımını tedarik edeceğimiz dondurma kalıplarına dökmeliyiz. Bir gece kadar buzlukta bekletmelisiniz.

Buz dolabından beklemiş halde olan dondurmaları daha sonra ise 3-4 dakika kadar bekledikten sonra kalıbından çıkartarak yiyebilirsiniz. Oldukça değişik ve çok harika gelecek tadı damağınızda kalacak bir sarelle dondurma ile yazın o sıcaklarında güzel şekilde sizde serinleyeceksiniz. Dondurmamızı isterseniz sizde sevdikleriniz içinde yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here