Nüde Makyaj Teknikleri

nüde makyaj çeşitleri
nüde makyaj çeşitleri

Son yılların moda trendi doğal makyaj abartıdan uzak sadeliği önemseyen kadınların tercihi oldu. Hem bakımlı hem de zarif görüntü vermek isteyen bayanlar doğal makyaj yaptırarak yüz güzelliklerini ön plana çıkarırken bakımlı ama abartıdan uzak bir hava estirmektedir. Kadınların yüzlerine kat kat sürdükleri makyaj trendi artık yerini daha az ve kaliteli makyaj malzemelerine bıraktı. Ağır kapatıcı özelliği olan fondötenler, pudralar ve koyu renk allıklar artık bu yıl tarihe karışıyor. Fazla makyaj zamanla cilt yapısınız bozduğu için özellikle genç kadınlar farklı makyaj teknikleri ile nasıl güzelleşecekleri konusunda araştırmalar yapmaktadır. Ciltlerinde ağır izler bırakmaya neden olmayacak teknikler keşfederken kullanılan ürünlerin kalitesi de bu anlamda çok önemli. Sizlerde doğal görünümlü makyaj teknikleriyle güzelleşmenin temel öğelerini öğrenmek isterseniz güzellik uzmanlarının bu önerilerini dikkat etmelisiniz. Nüde makyaj teknikleriyle ilgili detaylar yazımızın devamında sizler için araştırıldı.

İsterseniz cilt tipinizle uyumlu her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz bir BB krem ya da teninizden bir ton açık bir krem fondöteni yüzünüze sürebilirsiniz. Yanaklarınıza ve alnınıza paralel, burnunuzun üzerine de ince hat şeklinde aydınlatıcı sürerek yüzünüze yediriniz. Natural bir görüntü yakalamak için göz makyajınızı toprak tonlarında göz far kullanarak yapınız ve kirpiklerinize de tek kat maskara sürünüz. Dudaklarınıza ister şeftali tonlarında dudak balsamı isterseniz de birçok firma tarafından piyasaya sürülen acık pembe tonlarında rujlar kullanabilir veya mat ruj sürebilirsiniz. Kaşlarınızı biraz belirginleştirmek isterseniz eğer, bunun için kahve tonlarında kaş kalemi ile bastırmadan hafif darbelerle kaşlarınızı boyayabilirsiniz.

Ne kadar az makyaj, o kadar bakımlı ve ışıl ışıl bir cilt anlayışından doğan nüde makyajı yapmak bu fikirlerle artık daha kolay olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı