Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Yapımı

Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Yapımı

Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Modeli
Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Modeli

Eskilerden günümüze kadar gelen bir model olan nişan yüzüğü havlu kenarı modelini çok beğeneceğinize eminim. Eskiyi hatırlatmak açısından günümüze uyarlanmış bu havlu kenarı oyası yapımı detaylı olarak videosunda anlatılmıştır.

Yapımında iki renk oya ipi kullanılmıştır. Biri beyaz biri de Leylak marka 316 renk kodlu pembe renkli oya ipidir. Bu güzelim tığ oyası havlu kenarı örneği 22 numara tığla örülmüştür.

Ayrıca Bu havlu kenarı modelinin yazma kenarına uyarlaması olan nişan yüzüğü tığ oyası modeli de görülmeye değer oyalardan biridir.

Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Çeyizlik havlu kenarı modelinin ilk önce nişan yüzüğü motifleri yapılıp birbirine eklenmiştir. Sonra kenar bandı yapılmıştır. Bu havlu kenarı modelinin kurulumu yalnıza küçük bir parça üzerinden gösterilmiştir.

Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Örneği
Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Örneği

Nişan yüzükleri iki ayrı yüzük motifinin birleşmesi ile oluşmuştur. Alt ve üstteki motiflerde birbirinin tersi renkler kullanılmıştır. Ortasından tırabzanlarla halka oluşturulmuş ve üzerine halkanın yarısına kadar aralıklı tırabzanlar işlenmiştir. Sonrasında alttaki yüzük yapımına geçilmiş ve ilk yüzüğün içinden geçilerek ilki gibi bir çalışma yapılmıştır. Son olarak her iki yüzük motifinin etrafı pimpiriklerle çevrilerek nişan yüzüğü motifleri tamamlanmıştır.

Tüm yüzükler bu şekilde örülüp birbirlerine eklendikten sonra havlu kenar bandı da yapılarak anlatım sonlandırılmıştır.

Anlatımlı Nişan Yüzüğü Havlu Kenarı Modeli Videosu

Bu eskilerden günümüze kadar gelmiş olan havlu kenarı modelinin yapılışı ayrıntılı bir biçimde aşağıdaki videosunda anlatılmıştır. İster çeyizlik havlularınız da isterseniz günlük kullandığınız havlularınızda bu örneği rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/xbqx4RUPmrw (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here