Ana sayfa Sağlık Neden Kilo Veremiyorum Diyenlere Püf Noktaları

Neden Kilo Veremiyorum Diyenlere Püf Noktaları

64
0
PAYLAŞ
kilo verme püf noktaları
kilo verme püf noktaları

Formunuzu korumak ya da belli kilonun altına düşmek için epey bir uğraş veriyorsunuz. Kilo veremediğinizi düşünüyorsanız, bu konudaki yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Günün büyük bölümünü aç geçirip diyet yapıyorsanız, fakat tüm çabalar boşaymış gibi görünüyorsa üzülmeyiniz. Artık sizlere yapılan yanlışları anlatalım isterseniz.  Uyguladığınız diyet listesinin sahibi olan arkadaşınız kolayca kilo verirken siz veremiyorsanız, neden kilo veremiyorum diye boşuna üzülmeyiniz. Bunun birden fazla nedeni olabiliyor. Kilo vermenizi engelleyen faktörlere gelin hep birlikte göz atalım.

Yanlış diyet seçimleri, kilo vermek konusunda yapılan yanlışların başında geliyor. Diyetler bireyseldir ve kişinin kendine özel hazırlanır. Bu sebeple belli kişilere doktorun verdiği diyet listesini kendinize kesinlikle uygulamayınız. Şok diyetlerden kesinlikle uzak durmaya çalışmayınız. Çünkü yanlış diyetler gibi şok diyetlerde kilo vermenizi engelleyen faktörlerin başında gelmektedir. Bazen kısa sürede kilo vermenizi vaat eden bazı güvensiz kaynaklara itimat ederek şok diyetler yapmaya çalışmamanızda fayda olacaktır. Çünkü şöyle bir gerçek oluşacaktır. Bu tür diyetler istediğiniz seviyeye inmenizi sağlayacak, fakat kalıcı bir çözüm gibi durmayacaktır. Yani normal beslenmenize döndüğünüzde verdiğiniz kiloları geri almanız çok kolay olacaktır. Çünkü bu işleri yaparak kilo veremeyenlerin sayısı da bir hayli fazladır diyebiliriz.

Yine ihmal edilmemesi gerekenler arasında spor geliyor. Sporu asla ihmal etmemelisiniz. Zayıflamak için diyet yapmaktaysanız, düzenli egzersizleri de asla bırakmamaya özen göstererek diyetin boşa gitmesini de engelleyebilirsiniz. Spor yapan kişiler sporu ihmal etmedikçe zayıflamakla ilgili hedeflerine rahatça erişmiş olacaklardır. Çünkü vücut hareket ettiğinde yapılan beslenme diyetleri de etkisini rahatlıkla gösterecektir. Adeta birbirine bağlı olarak çalışan iki mekanizma gibi düşünmenizde yarar vardır. Egzersiz hareketleri yaparak spor yapmış olacaksınız. Bu da sağlık dolu bir sporun ve diyetin vücutta kendini zayıflama olarak gösterecek; sizi de kesinlikle çabalarınızın sonucunu almış biri olarak mutlu edecektir.  Çünkü bugün hangi diyet uzmanına giderseniz gidin, size sadece şunları şunları ye demeyecektir. Bunun yanında belli bir egzersiz programı da verecektir. Gerek sosyal medya kanallarında yapılan egzersizleri verecek, gerekse kendi uyguladığı bazı egzersiz yöntemlerini sizlere sunacaktır. İşte neden kilo veremediğinizin açık kanıtları bu şekildedir. Herkese bol sağlıklı günler dileriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here