Nazar Boncuklu Uzun Lif Yapılışı

Nazar boncuklu uzun lif yapımı
Nazar boncuklu uzun lif yapımı

Ören Hanım’ın yeni videosunda çok istek alan nazar boncuklu uzun lif yapımı anlatılmıştır. Genelde takım olarak yapılan bu modelin sadece uzun olanının yapımı bizlere aktarılmıştır. Bunun haricinde aynı motifin kese lifi ve kare lifi de bulunmaktadır.

Yapılışında Ören Bayan Kristal ip ve 1,3 mm 7 numara kullanılmıştır. Yine ip rengi olarak bu bir nazar boncuğu motifi olacağı için lacivert, açık mavi, kırmızı tercih edilmiştir.

Nazar boncuklu uzun lif modeli
Nazar boncuklu uzun lif modeli

Nazar boncuk model lif yapımı ucu halkalı olacak şekilde tasarlanmıştır. Yine her lifte olduğu gibi fıstıklarla örülmüştür. Yapımına ortadan başlanmıştır ve 12 ilmek üzerine kurulmuştur. Ortası için 21 sıra örülmüştür. Sonradan da uç kısımları yapılmıştır. Her iki ucu üçgen şeklinde olduğu için örülen fıstıklarda eksiltmeye gidilmiştir. Fıstıklar üçlü fıstıklar şeklinde yapılmıştır.

Kenarlarına ise tek üçlü fıstık üzerine üçlü kirpik yapılıp aralarına örümcek çekilerek bir kenar süsü oluşturulmuştur. En uç kısımlarına da halkalar tutturulmuş ve içi tamamıyla sık iğnelerle doldurulmuştur. Yine halkanın etrafına da nazar boncuklu uzun lif de olduğu gibi kenar süsü yapılmıştır.

Nazar boncuklu uzun lif
Nazar boncuklu uzun lif

Bir başka güzel bir lif modeli olan çiçekli kese lif örneği yapılışına da sitemden ulaşabilirsiniz. Onun da anlatımlı videosunu mutlaka izleyip beğenin.

Nazar Boncuklu Uzun Lif Yapımı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı