Namaz Tülbent İğne Oyası Yapımı

namaz tülbentleri
namaz tülbentleri

Merhaba hanımlar; bu yazımızda ise namaz tülbent iğne oyasının yapımından söz edeceğiz. Evimizde herhangi bir misafir için ve kendimiz içinde bulunması gerekli olan namazlık tülbentlerimize, iğne oyası işlemeleri çok yakışmaktadır. Kimi zaman ev mevlitlerinde de işinizi görecek olan mezarlık ziyaretlerinde yine namaz tülbentlerini rahatça kullanabilirsiniz. Herhangi düz tülbent takıldığında çok pasif durabiliyor. Fakat tülbentlere uygulanacak iğne oyaları onların daha bir güzel görünmesini sağlayabiliyor. Çoğu bayandan gelen yoğun istek üzerine sizlere bugün namazlık tülbent iğne oyası işlemesinin bir örneğini göstermiş olacağız.

Namaz Tülbent İğne Oyası

namaz tülbent iğne oyası

Namaz tülbent iğne oyasının yapım aşamasına geçmeden önce ilk etapta, oyanın başlangıcında yazma kenarına bir sıra kadar zürafa yapılacağını not olarak belirtmek isterim. Bunun sonrasında ise birkaç paylaşımda da belirttiğimiz K şeklindeki tırabzandan yapmalıyız. K şeklindeki tırabzanın diğer ismiyse şeytan bacağıdır. Bu şekilde yapım aşamasına başlayacağız. Dilerseniz bu kolay namaz tülbent iğne oyasının yapım kısmına geçelim. Malzemelere bakınca zaten resimde ne tür araçlar gerektiğini rahatça görebilirsiniz.

Namaz Tülbent İğne Oyası Yapılışı

namaz tülbentleri

Namaz tülbent iğne oyasının yapımında ilk olarak üstte belirtilen işlemleri yaparak, devam kısmında ise k tırabzanların üzerlerinde bir sıra kadar zürafa yaparak sürdüreceğiz. Örgümüzde bir üst sıraya gelince her motifin ara kısmına, elinizin sıklığına göre de 6 ya da 7 tane zürafa yaparak devam edeceğiz. Videoda göreceğiniz şekilde 3 tane yapraklı iğne oyası da yapacağız. Sonrasında her 3 yaprağın sol ve sağ kısmındaki işlemlerin bir birine bağlanmasıyla devam kısmında, 8 tane orta boyda kirpik yaparak ilerleyeceğiz.

Bunun sonrasında ise 1 sıra kadar da zürafa yapacağız. Takıldığınız noktada videodan ilerleyebilirsiniz. Son kısımda ise her zürafanın içine birer adet kadar tekli kelebek tür kanatlar yapacağız. Sonraki motiflerde ara kısmına yalnızca 3 tane kirpik yapıp, oyamızı sonlandıracağız. Basit ve yapılması videodaki gibi kolay gelecek iğne oyası namaz tülbent, sizinde denemeniz gereken harika bir iğne oyası türüdür. İğne oyası yapmasını seven hanımlara başlangıç da olabilecek namaz tülbent oyası yapımını beğeneceğinizi biliyorum. Farklı güzel iğne oyası motiflerinde tekrar görüşmek üzere iyi günler hanımlar.

Videolu Anlatım :

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı