Mutfak Havlusu veya Yazma Kenarı Yapımı

Mutfak Havlusu veya Yazma Kenarı Yapımı
Mutfak Havlusu veya Yazma Kenarı Yapımı

Hem mutfak havlusu kenarı hem de yazma kenarı için kullanabileceğiniz oldukça hoş ve şirin bir tığ işi oya yapımı ile birlikteyiz. Videolu oya anlatımı da bulunan bu oya modelinde yine çiçekli bir motif bizleri karşılıyor. Bu oyanın hazırlanmasında da yine bize serum halkanın en küçük boyunun bir büyüğü gerekli olacak. Bunu da çiçek oyasının ortasında kullanacağız ve oya bu halka etrafında gelişecek.

Yeni tığ işi oya modeli, ana motifi dışında iki motif arası için de güzel bir motife sahiptir. Yine pimpiriklerin ağırlıklı olduğu renkli bir iki motif arası bulunmaktadır. Ana motif için kullanılan çiçek oyasının yapraklarının yarısının daha açık tonda bir iple örülmesi oyayı daha güzelleştirmiş. Aslında aynı renk kombinasyonlarını tığ oyasının bütününde görebiliyoruz. Yeşil ve pembenin iki tonu ile harika bir yazma ya da mutfak havlu kenarı oyası elde edilmiş.

Yeni tığ oyamıza ekleyeceğimiz çiçek motifi 6 yapraklıdır. Yaprakların alt tarafı tırabzanlarla üst tarafı da zincirlerle örülen pimpiriklerle yapılmıştır. Yapraklardan sonra yeşil ip ile tüm yapraklar arasından birer şerit örülmüştür. İki motif arasının da yapılmasından sonra çiçeğin ekleneceği zemin kısmının yapımına geçilmiştir. Zemin kısmında yine çiçek motifini destekleyen çok güzel yaprak motifleri örülmüştür.

Yeni Mutfak Havlusu Kenarı ya da Yazma Kenarı Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı