Mutfak Havlularınız ve Yazmalarınız için Yeni Oya Örneği

Mutfak havlusu ve yazmalar için yeni oya modeli
Mutfak havlusu ve yazmalar için yeni oya modeli

Hem mutfak havlularına gidecek hem de yazmalara gidecek yeni model tığ oyası örneğini çok beğeneceksiniz. Yelpaze şeklinde motifleri ile havlu ve yazmalarınız çok güzel görünecek. Elinizde değerlendirmeyi bekleyen yazma ya da havlularınız varsa mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz.

Aslında bir yazma kenarı modeli olan bu tığ oyası modeli bir mutfak havlusu kenarı üzerinde gösterilmiştir. Tabi siz sadece mutfak havlularına değil yazmalarınıza da çalışabilirsiniz. İri motifler söz konusu olduğunda kullanım alanları da doğal olarak genişlemektedir. Motifler iki renkle çalışılmıştır. Kullanacağınız renklerin havlu üzerindeki desenlerin renkleri ile uyumlu olması daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Modeli inci boncuklu yelpaze havlu kenarı modeline oldukça benzemektedir.

Mutfak havlusu ve yazmalar için yeni oya örneği
Mutfak havlusu ve yazmalar için yeni oya örneği

Tığ İşi Yazma Kenarı Örneğinin Havlu Kenarına Uygulanması

Öncelikle iki motif arası için pimpiriklerden oluşan bir çimen oyası çalışılmıştır. Bu anlatımda 10 tane pimpirik yapılmıştır. Sonra yelpaze motiflerinin zemini için 3 adet yaprak çalışılmıştır. Bunlar da tırabzan, zincir ve sık iğneler ile işlenmiştir.

Havlu kenarına uyarlanan yazma kenarı örneği ikinci sırasında ilk sıradaki üç yaprak üzerine yelpazeler çalışılmıştır. Yelpazede görülen yuvalar 12 zincir çekilerek oluşturulmuştur. Sonra 6 adet zincir çekilerek bu yuvalar birbirine bağlanmıştır. Son olarak bu 6 zincirli yuvalar içerisine sık iğneler arasına 3 pimpirik çalışılmıştır.

Yapılışını aşağıdaki videosundan izleyerek sizler de yazma ya da mutfak havlularınızı renklendirebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/9GAtO_yT2xA (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı