Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Muma Resim Yapıştırıp Süsleme

Muma Resim Yapıştırıp Süsleme

106
0
PAYLAŞ
mumu resimle süsleme
mumu resimle süsleme

Selam bayanlar; yabancı bir kaynaktan elde ettiğimiz mum süsleme ve muma kendi resmimizi basma tekniklerinden söz edeceğimiz, mumu resimle süsleme kendin yap projemizi sizlere de sunmak istedim. Malzemeleri tedarik edince, yapım aşamaları kolayınıza gelecek bu harika mumu resimle süsleme sanatını siz de evinizdeki büyük küçük bütün mumların dış yüzeyine uyarlayabilirsiniz. El sanatlarınızı da geliştirecek olan, kimi zaman çocuklarınızla deneyebileceğiniz bu el işi türünde, herhangi bir beyaz renkteki mumun dış yüzeyini sevdiğimiz bir resimle kaplayacağız. Muma sevdiğiniz resmi yapıştırmanın en kolay yolu olan bu çalışma, gayet hoşunuza gidecek ve evdeki büyük mumları adeta resim galerisine çevirmenizi de sağlayacaktır.

Mumu Resminizle Süsleme Malzemeleri

Mumu süslemek için kullanılacak basit malzemeler arasında; A4 kağıt, A4 kopya kağıdı, makas, saç kurutma makinesi, muma yapıştırma için tutkal, izole bant, yazıcıdan resim çıktısı gerekecektir. Bu kolay tedarik edilecek malzemelerimizi hazır ettiysek, beğeneceğimiz bir resmi muma işlemek üzere dilerseniz hemen basit gelecek kendin yap işlemlerine bir göz atalım. Bunu dilerseniz çocuklarınızla beraber yaparak onlarında iş teknik kabiliyetlerini rahatça artırabilirsiniz.

Mumu Resminizle Süslemek Yapılışı

Muma kendi resmimizi ya da sevdiğimiz birinin resmini eklemek için ilk yapılması gereken işlem, a4 kağıt ile kopya kağıdı olan a4 kağıdını bir araya getirmek ve birbirine yapıştırmak olacaktır. Resim 1’deki gibi iki kağıdı yan yana koyacağız, daha sonra kopya a4 kağıdını normal a4 kağıdının üzerine getirip oynatmadan izole bantla uç kısımlarından bantlayacağız. Resim 2,3,4’de bu bantlama işlem evresini rahatça görebilirsiniz. Daha sonra ise oluşan bantlı a4 kağıdı yazıcıya koyup, bilgisayardan beğendiğimiz bir resmi muma eklemek için çıktı alacağız. Resim 5 ve 6’da resmi çıktı alma safhaları yer alıyor. Bunun devamında ise çıkan resmi kendi boyutlarında olacak şekilde kesiyoruz. A4 kağıttan fazlalık kısımları alıyoruz ve bunu da muma yapıştırmak üzere ayarlıyoruz. Resim 7 ve 8’de kağıdı kesme aşamalarını görebilirsiniz. Son işlem olarak kesilen kendimize ait kopya a4 kağıt üzerindeki resmi, resim 9 ve 10’daki gibi muma tutkalla yapıştıracağız. Daha sonra saç kurutma makinesiyle kurutacağız. Saç kurutma makinesini muma uyguladığımızda, resmi muma yapıştırmış olacağız. Sizin de deneyebileceğiniz çok kolay bir çalışmadır, herkese şimdiden kolay gelsin diyorum.

PAYLAŞ
Önceki makaleMigrenin Bitkisel Tedavisi
Sonraki makaleBavyera Örgü Örneği Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here