Mum Çiçeği Motifi Detaylı Anlatım

Tığ işi danteller hayatımızı güzelleştiren etkileyici ve farklı el işlerindendir. Bu özel modeller yapılırken de, kullanılırken de zevk veren harika ürünler. Özellikleri bakımından bir motifin yapımı her zaman farklı şekillerde olur ve bu motifler birleştiğinde etkili bir sonucu sizler de alırsınız. Sizlere her bakımdan özel bir şekilde projeler sunan sitemiz, el işleri, örgü modelleri ve kendin yap projelerini derlemektedir. Bunlar içinde harika motiflere de yer vermeye çalışıyoruz. Bu yazımızda da mum çiçeği motifi yapımını detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışacağız. Modelin şemasını görebilir, detaylı anlatımlar ile sizler de hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

mum çiçeği motifi modeli

9 zincir çekerek mum çiçeği motifi yapılışına başlayalım. Başlangıç noktamıza ekleyerek yuvarlak elde edelim.

3 zincir çekin ve üst sıraya çıkın.

1 tane ikili dolgu yapın. 6 zincir örün. 3 tane ikili dolgu yapın ve 6 zincir örerek sıra sonuna gelin. Toplamda 5 tane tam dolgunuz olacak ve 6.dolguyu başladığınız 3 zincirin yanına yapın. Bu şekilde 6 göz, 6 dolgu bitsin.

1 zincir çekin ve 1 sık iğne yapın.

Önce tığınıza ip alın ve sık iğneyi bu şekilde yapın. Sonra 7 tane ikili dolgu ile 6 zincirin içini doldurun. Yine tığınıza ip alıp sık iğne yapın. En son olarak tığınıza ip almadan klasik sık iğne yapın.

Karşı tarafta ki gözeneğe geçin. 1 sık iğne, 1 tığa ip alıp sık iğne, 7 dolgu, 1 tığa ip alıp sık iğne ve 1 normal sık iğne alarak devam edin.

Şimdi bu aşamada mum çiçeği motifi yaparken pipircik yapmanız gerekiyor. Bunun için 7 dolgu yaptığınız aşamada, 3.dolgudan sonra, 3 zincir örüp, sık iğne ile köke batın. Bu şekilde devam edin. Her bir dolgu öbeğinin tam ortasına bu şekilde bir pipircik yapmış olacaksınız. Aynı zamanda bunları motifleri ekler de kullanacaksınız.

mum çiçeği motifi

Ve işte sizler için seçtiğimiz, yapımı çok kolay, ama duruşu oldukça güzel olan mum çiçeği modeli. Sizler de bu harika modeli yaparken hiç zorlanmayacak, çok severek yapacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Mine Motifi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde el işi motifler, mine motifi ve mine motifi örgü modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir