Modern Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Ajur örgü modeli
Ajur örgü modeli

Hepimizin yapmaktan ve giymekten keyif aldığımız inanılmaz modeller var. Gerçekten baktıkça bakmak istediğimiz bu hoş modeller artık tekstilde özellikle triko atölyelerinde de kurgulanarak harika sonuçları veriyor. Ama bir el örgüsü Ajur örgü modeli randımanına bunların ulaşması elbette ki mümkün değildir. Beklentileriniz ne yönde olursa olun, size uygun bir şekilde yapılacak olan bir modeli illaki el işleri içinde bulursunuz. Biraz kazak örmek istediğinizde çok farklı seçenekleriniz vardır. Sitemizde bu tarz yapabileceğiniz harika modellere bazı örnekler bizler de sunmaya çalışıyoruz. Özellikleri itibari ile yapabileceğiniz modeller olmasına da dikkat ediyoruz. Bu şekilde sizler de bu hoş modelleri hızlı şekilde uygulayabiliyorsunuz.

İşte bu tarz modellere bir örnek daha vermek istedik. Bu özel bir kazak ya da yelek için uygulanmaya müsait bir örnek. Farklı şekillerde yapılandırabileceğiniz bu modeli, keyifle uygulayacağınıza eminiz.

modern örgü modeli nasıl yapılır

Modelimizi uygulayacağınız alan bu şekilde. Öncelikle örgünüzü örerken, 4-5 ilmek bitip başlamalı şekilde bir işlem yapın. Yani alta 5 ilmek kesin. Sonra 5 ilmek arttırın ve işlemi yapacağınız noktada, yeniden ilmekleri bırakın, sonra yine bir sonraki sırada Ajur örgü modeli için 5 ilmek daha atın. Model örümü tamamen bittikten sonra, eksiltip birleştirdiğiniz ilmekleri söküyorsunuz. Bu şekilde yukarıda ki gibi bir model elde edeceksiniz.

İşlemin ikinci adımı aşağıda yer alıyor.

Ajur örgü modeli örnekleri

Şimdi elinize bir örgü iğnesi alın ve aynı renkli ipinizden geçirin. Şimdi alttan başlayın ve işlemleri yapmaya başlayın.

4 adet ip ile işlemi yapacaksınız. 4 sıradan, altta yer alanları arkadan alın, ve iğnenizi işlem yaptığınız ilmeklerin arasından geçirin. Şimdi diğer 4 ilmek ile de aynı şekilde işlem yapan. Bu şekilde Ajur örgü modeli üreyecek ve sonuna kadar geldiğinizde harika bir model ortaya çıkacaktır.

Ajur örgü modeli nasıl yapılır

En tepe geldiğinizde üst sıraya giriş çıkış yapın ve aşağı doğru, aynı şekilde, söktüğünüz ilmeklerin içinden geçerek inin.

Ajur örgü modeli

İşte modelinizin bitiş hali bu şekilde olacak. Bu modeli komple uzun da uygulayabilirsiniz ama yanları örmeniz uygun olacaktır. Bu şekilde daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Sarkma ve deforme olmaması için 5-6 ilmekten fazla kullanmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı