Modern Güneş Gözlüğü Yapımı

modern güneş gözlükleri
modern güneş gözlüğü yapımı 6

Güneş Gözlüğümüzü Modern Hale Getirelim!

Uzun yıllardan beri artık modanın değişmez bir ürünü olan güneş gözlükleri artık çok daha canlı ve özel yapıdalar. Farklı şekillerinin yanı sıra, farklı model, farklı renk ve desenler ile artık hayatımızın değişmez bir aksesuarı oldular. Özellikle son zamanlarda daha çok renkli ve desenli şekillerde kullanıma sunulan güneş gözlükleri kıyafetlerimize de uygun oldukları için kullanılıyor.

Sizlerde basit bir gözlüğü elden geçirerek oldukça modern bir şekle sokabilirsiniz. Farklı renklerde alacağınız boncuk, düğme ya da aksesuar çiçekler ile renkli ve modern bir güneş gözlüğü yapmanız mümkün olacaktır.

Çiçekli Güneş Gözlüğü İçin Gerekli Olan Malzemeler

modern güneş gözlüğü

Öncelikle geniş çerçeveli bir gözlük

Farklı boyutlarda zevkinize göre süsleme ürünleri, çiçekler ya da boncuklar

Sıvı tutkal. Japon yapıştırıcı da olabilir

Tahta plaka

Kürdan

Çiçekli Gözlük Yapılış Aşamaları

1. Adım

güneş gözlüğü modernleştirme

Öncelikle tutkalımızı bol miktarda tahta plakamızın üzerine dökelim. Kurumadan işlem yapabilmek için çiçeklerinizi önceden gözlüğe monte edeceğiniz şekilde elinizin altında bulundurmanız çok daha hızlı işlem yapmanızı sağlayacaktır. Ardından bir kürdan yardımı ile tutkalınızdan bir parça alarak dekorasyon yapacağınız süsleme malzemesinin altına güzelce sürünüz.

2. Adım

güneş gözlüğü yapımı

İri çiçekler en geniş alana gelecek şekilde süslemeye başlayınız. Küçük çiçekleri biraz daha ortaya gelsin ki hem görüş açınızı etkilemensin hem de daha şık bir görünüm sağlasın.

3. Adım

resimli güneş gözlüğü süsleme

Bu şekilde düzenli olarak işlem yapmaya devam ediyorsunuz. İlerleyen aşamada birazda yan alanlara süslerseniz özellikle saçlarınızı topladığınızda çok daha hoş bir görüntü elde edersiniz.

4. Adım

güneş gözlüğü yap

Tamamen kuruması için yaklaşık yarım saat gözlüğünüzü kendi haline bırakın. Bu şekilde daha uzun süre sağlam şekilde kullanım yapabilirsiniz.

modern güneş gözlükleri

Ve işte harika gözlükleriniz. Çok farklı şekillerde yapabileceğiniz bu süslemeler sayesinde sizlerde kıyafet, şapka ve çanta gibi ürünleriniz ile tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanım imkanınız olacaktır.

Bu tip hazır çiçekler yerine farklı ebatlarda taşları ya da boncukları da zevkinize göre kullanabilir, farklı modeller ve alternatifleri gözlüklerinize başarılı şekilde uygulayabilirsiniz. Bu ve daha birçok geniş çerçevelerde sizlerde harika ve başarılı uygulamalar yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

    1. Nur Hanım merhaba,

      Onlar seramik çiçekler değil. Çeşitli boyutlarda plastik çiçekler. Yapay çiçek satan yerlerden sapsız plastik çiçek diye arayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı