Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Modern Duvar Saksısı Yapımı

Modern Duvar Saksısı Yapımı

157
0
PAYLAŞ
Modern Duvar Saksısı Resimli Anlatım
Modern Duvar Saksısı Resimli Anlatım

Selamlar bayanlar; bugün sizlere çok özel bir saksıdan söz edeceğiz. Kendin yap çalışmaları arasında evlere modernlik açısından ve dekor olması açısından çok yakışacak bu çalışmanın yapımını çok seveceksiniz. Modern duvar saksısı yapımı, sizin içinde gayet basit olacak ve evinizi daha modern gösterecektir. Kimi zengin ev ortamlarında, özellikle filmlerde görülen o yabancıların evlerinde bu görsel zenginliği hemen hepimiz fark etmişizdir. İşte bugünkü çalışma malzemeleri gereği, bizlere bu yönde çok özel bir ev dekoruna sahip olma keyfi verecektir. Aynı zamanda ev dekoru olmasının yanı sıra, bu güzel dekor evin harika bitkilerini duvarda muhafaza etme şansı da tanıyacaktır. Duvarda duracak saksı yapılışı çalışması ismini de alabilecek çalışmamız, beklide farklı türde objeler yapmanız için ilham kaynağınız olabilir.

Modern Duvar Saksısı Malzemeleri

Kendin Yap Duvar Saksısı

Modern duvar saksısı için gerekli olan malzemelerin resimli şekli de verilmiştir. Baktığımızda sıradan bir saksı içinde yer alması gerekli olan malzemelerin yanı sıra özel bir tas ve onu kapatacak bir cam objeye ihtiyacımız olacaktır. Bu çok özel saksıyı bazı bu tarz eşya satan alışveriş merkezlerinden tedarik edebilirsiniz. Özellikle büyük bazı alışveriş ortamlarında bitki satışları ve onların kapları da yer alır. Bu gibi ortamlardan elde edebilirsiniz. Diğer malzemeler arasında bu saksıyı modern kılacak, özel beyaz minik taşlar yer alacaktır. Bunu da yine bazı yerlere parke taşı yapan firmalardan tedarik edebileceğiniz gibi internet ortamından da satın alabilirsiniz.

Modern Duvar Saksısı Yapılışı

Duvar Saksısı Süsü

Hanımlar, resimdeki malzemeleri hazır ettiysek hemen yapımına geçelim. İlk olarak yapılması gerekli işlemler arasında özel olan ve tasa benzeyen malzemenin içerisine bitkiyi tutacak gübremizi koyuyoruz. Gübre sonrası bitkimizi ya da resimdeki gibi iki faklı küçük boyuttaki bitkimizi veya çiçeği de bu kaba koyuyoruz. Bunun sonrasında gübre üzerine gelecek şekilde ve gübre arka kısımda kalacak şekilde, beyaz özel taşları dizmeye başlayacağız. Dizme işlemi resimdeki gibi görünüm oluşana dek sürdürülecektir. Resimde camlı olan yarım cam gibi görünen kısmın altına doğru taşların dizilmiş olduğunun fark edeceksiniz. Kesinlikle zorlanmadan basit şekilde yapabileceğiniz bu harika duvar saksısı, hoşunuza gidecek evinizde de çok yakışacaktır.

Modern Duvar Saksısı

PAYLAŞ
Önceki makaleEvde Kamp Çadırı Yapımı
Sonraki makaleDüğmelerden Aksesuar Tabak Yapımı

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here