Mobilyaları Boyama ve Yenileme

Mobilyaları Boyama
Mobilyaları Boyama

Geri dönüşüm projelerimizde bu yazımızda sizlere bazı geri dönüşümle ne kadar harika bir hal almış örnekleri tanıtmak istiyoruz. Öncesini ve sonrasını resimlerde de rahatlıkla görebileceğiniz örneklerimizde her zaman şıklık da söz konusu olmaktadır.

Eski püskü hatta yıpranmış olarak görünün mobilya resmine dikkat ederseniz daha sonra birkaç dokunuşla yepyeni bir mobilya halini alabiliyor. Hem de bu dokunuşu profesyonel bir mobilya ustasının yanı sıra normal bir kendin yap projelerini seven kişiler yapabiliyor. Hatta resimlerden esinlenip mobilyaları boyama ve yenilemeyi bende yaparım diyesiniz bile gelebilir.

Birkaç resim örneği sunduğumuz bu yazımızda mobilyaların boyandıktan sonra ne kadar harika şekiller alabildiklerine sizde canlı tanık olabileceksiniz.

Koltuk kaplamaların, mobilya boyamaların ve sandalye yenileme çalışmalarının da yer aldığı resim paletimizde sizinde iştaha gelip benimde yapabileceğim türden işlermiş diyeceğiniz çalışmalar olacaktır. Resimlerde sizlere özel sunduğumuz çalışmaların öncesi halleri ve sonrası hallerini görebilirsiniz. Minik bir sehpanın oldukça basit bir yenileme çalışmasıyla daha sonra ne kadar harika bir hal aldığı yine resimli anlatımda karşınızda.

Görülen resimdeki çalışmada zımpara ile işe başlanmış sonrasında astar çekilme işlemi uygulanmış gibi görünüyor. Sonrasında ise koyu mavi renk çekilmiş lateks boyayla da üç kat boyanıp son katını su bazlı akrilik boya kullanarak tamamlanmışlar. Kulplar değiştirilmiş orta boşluk alana ise biraz seramik görünümü verilmiş.

mobilyalari-boyama-ve-yenileme (5)
mobilyalari-boyama-ve-yenileme (1)

Sandalyelerle ilgili fiyatların ne durumda olduğunu az çok biliyor olmalısınız. Dandik türde modeller bile el yakan cinsten diyebiliriz. Bu nedenle elinizdeki eski evde yenilenmeyi bekleyen sandalyelere yenileme çalışmaları yapabilirsiniz. 

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı