Misket ile Yapılabilecek Objeler

misketten mumluk
misketten mumluk

Ev dekorasyonunda günümüzde son derece popüler olan kendin yap fikirleri önemli bir yer tutmaya başladı. Basit malzemeler kullanılarak yapılan bu çalışmalar ile birlikte hem boş vakitler verimli bir şekilde geçirirken hem de kullanılmayan malzemeleri de değerlendirmiş oluyorsunuz. Bu malzemeler ile yaptığınız objeler ile evlerinizde çeşitli dekorasyon değişikleri yapabilirsiniz. Bu sayede yaşam alanlarınızda yaptığınız değişikliklerle birlikte yapılan araştırmalarında doğruladığı şekilde ruh sağlığınız için de önemli bir adım atmış olursunuz. Bu doğrultuda bu yazımızda sizlere anlatacağımız kendin yap projesi olan misket (bilye) ile mumluk yapımı, evinize hem dekoratif açıdan görsellik katarken, sağladığı farklı ambiyansla da çok güzel bir çalışma olacak. Misketlerle yapacağımız bu çalışma aynı zamanda size ilham kaynağı olarak misketlerle farklı objeler yapabilmeniz açısında da son derece faydalı olacak. Dekorasyonlarda çok sık kullanılan mumlukları, tamamen kendi ellerinizle yaparak odalarınızı, salonlarınızı ve banyolarınızı renklendirebileceksiniz. Çok az malzeme ile son derece pratik bir şekilde görsel açıdan harika bir mumluk elde etmiş olacağız.

Misketten mumluk yapımında gerekli olan malzemeler : CD yada DVD,  Misket, Silikon, Silikon tabancası, Mum, Misket ile mumluk yapımı.

Öncelikle CD ya da DVD’yi düz ve pürüzsüz bir zemine koyuyoruz ve bu sayede bilyeleri yapıştırma aşamasında kendimize kolaylık sağlamış oluyoruz. Bu iş için bir masa kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Masanın üstüne CD ya da DVD’nin parlak kısmı üst tarafa gelecek şekilde yerleştirin. CD ya da DVD’nin en dış bölümünden başlayarak ince bir çizgi halinde silikon sürün ve ardından bilyeleri birbirine değecek şekilde etrafına dizin. Bu aşamada silikon donmadan hızlı bir şekilde işlem yapmanız çok önemli. Eğer silikon donmadan bilyeleri yapıştıramıyorsanız bu işlemi tek tek yapabilirsiniz. Bu şekilde bir katı tamamladıktan sonra bilyelerin tam olarak birbirini tuttuğundan emin olun ve bir üst sırada iki bilye arasına bir bilye gelecek şekilde bilyeleri dizmeye devam edin. bu dizme işlemini mumluğunuz hangi derinlikte olmasını istiyorsanız o derinliğe gelene kadar devam ettirin ve misketler sağlam bir şekilde birbirini tuttuktan sonra tam orta bölümüne umunuzu yerleştirerek kullanmaya başlayın.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı