Misinalı Şişle Dikişsiz Kolay Bere Çalışması

Misinalı Şişle Dikişsiz Kolay Bere Örneği
Misinalı Şişle Dikişsiz Kolay Bere Örneği

Misinalı şiş ile güzel bir modeli olan dikişsiz bere yapımı anlatımını paylaşacağız. Yine kolay bere örneklerinden hoşlananlar bu çalışmayı da çok sevecekler. Yapılışı kolay ama bittiğinde elinizde güzel bir bere modeli olacak.

Bu dikişsiz bere modeli örnek anlatımı tek renkli Kartopu Zambak ip ile 40 cm uzunluğunda 6 numara şiş ile yapılmıştır. 3-4 yaş çocuklara uygun örülen bir bere modelidir.

Şişle Kolay Dikişsiz Bere Modeli Nasıl Çalışılır?

Bere motifi çalışması için çift katlı ilmekler olması gerekmektedir. Bir tane ilmek de kitleme işlemiş için gereklidir. Berenin başlangıcı için 43 tane ilmek atılmıştır. 43 ilmek atıldıktan sonra sondaki ilmekle kitleme işlemi gerçekleştirilerek 42 ilmekten oluşan bir halka elde edilmiştir.

Misinalı Şişle Dikişsiz Kolay Bere Modeli
Misinalı Şişle Dikişsiz Kolay Bere Modeli

Başlangıç ilmeklerinden sonra ilmekler 2 ilmek birlikte düz-1 dola şeklinde örülmüştür. Bere bitene kadar bu şekilde örmeye devam edilmiştir. Bu şekilde 18 cm örülüp tepe kısmına gelindikten sonra 1 sıra artırma yapmadan (yani başına dolamadan) örülmüştür.

Ardından ip kesilmiş ve ucu bir örgü iğnesine geçirilerek dikişsiz berenin tepe kısmı toplanarak dikilmiştir. Son olarak bir ponpon dikilerek kolay dikişsiz bere yapımı sonlandırılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/I99Y8AFpTi8 (Sevginin Emeği)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı